PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy oddział Hospicjum

  • PAP    17 lutego 2011 - 19:36
Nowy oddział Hospicjum

Nowy oddział przeznaczony dla 23 pacjentów wymagających stałej, paliatywnej opieki otwarto w czwartek w Hospicjum Światło w Toruniu.
Oddział został zlokalizowany w gruntownie wyremontowanym budynku hospicjum, który wcześniej służył innym celom. Znalazły się w nim sale pacjentów, pokój dziennego pobytu, gabinet zabiegowy i pokój socjalny.

- Gratuluję wyremontowania kolejnego fragmentu ośrodka, który jest jedną z najważniejszych instytucji opieki paliatywnej w mieście. Tu dzieją się rzeczy naprawdę ważne, a z perspektywy pacjentów i ich rodzin sprawy najważniejsze - powiedział podczas uroczystości otwarcia oddziału prezydent Torunia Michał Zaleski.

W toruńskim Hospicjum Światło w listopadzie zeszłego roku oddano do użytku nowy budynek, w którym zorganizowano oddział dla pacjentów w śpiączce. Jeszcze w tym roku rozpocznie się modernizacja jednego z obiektów na cele administracyjno-socjalne, a także powstanie rezerwowe źródło zasilania w wodę.

Pieniądze na inwestycje w Hospicjum Światło przekazał toruński Urząd Miasta. Z kasy miejskiej w ostatnim czasie przeznaczono też środki na trzy podobne placówki w mieście. W całości sfinansowano zakończoną już rozbudowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego im. Jerzego Popiełuszki i trwającą rozbudowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego prowadzonego przez siostry serafitki, a także wsparto trwającą budowę Parafialnego Ośrodka Pomocy Społecznej "Samarytanin" przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Jak ZBIR, 2011-02-17 22:35:38

    Każdy powinien zrozumieć tych,którzy potrzebują stałej opieki! 10 lekarzy a potem co? Mniej więcej godzinę trwa rozmowa z rodziną pensjonariusza ośrodka.Zaden MECHANIZM nie zastąpi systemowych rozwiązań!!Nie można mówić:umarł w BUTACH !!