Nowy oddział leczenia uzależnień

Dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa w wielkopolskich Charcicach otwarto nowy oddział leczenia uzależnień.
Nowy oddział leczenia uzależnień
Powstanie nowego Oddziału Uzależnień możliwe było dzięki realizacji inwestycji pod nazwą Remont i adaptacja I piętra pałacu wraz z poddaszem, przeprowadzonych w 2009 roku. Uzyskano w ten sposób 11 sal w pełni dostosowanych do wymagań higienicznych, sanitarnych i ppoż, na których znajdują się miejsca dla 28 pacjentów, w tym jedna sala przystosowana pod kątem pacjentów niepełnosprawnych.

Ponadto wygospodarowano pomieszczenia z przeznaczeniem między innymi na dyżurkę pielęgniarek, gabinety lekarski i terapeutyczny, świetlicę, separatkę czy multimedialną salę do terapii grupowej. Piętro po remoncie przygotowane jest do montażu zewnętrznej windy pionowej, dostosowanej dla osób niepełnosprawnych.

Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego w wysokości 2 002 060 zł. Te środki pochodziły z funduszy pozyskanych przez Województwo Wielkopolskie z tytułu wydawania zezwoleń na sprzedaż hurtową napojów alkoholowych.

W Zakładzie zainstalowano przeciwpożarowy system alarmowy SAP wraz z systemem stref oddymiania budynku, także system oświetlenia awaryjnego/ewakuacyjnego oraz wysokiej klasy zabezpieczenia przeciwpożarowe wraz z systemem monitoringu i przekazywania sygnału alarmowego do właściwej komendy straży pożarnej. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

czy w związku z nowym oddziałem przyjmowano kogoś do pracy[nie było ogłoszeń]

.d K., 2010-03-24 11:52:24 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE