PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy oddział pediatrii w stołecznym szpitalu

  • wer/www.um.warszawa.pl    1 października 2011 - 15:50
Nowy oddział pediatrii w stołecznym szpitalu

We wtorek, 4 października nastąpi otwarcie oddziału pediatrii w warszawskim szpitalu im. Świętej Rodziny. Podczas spotkania zastanie zaprezentowana nowa część szpitala.
W uroczystości udział wezmą: Hanna Gronkiewicz - Waltz (zabierz głos/oceń prezydenta), prezydent Warszawy i prof. Bogdan Chazan, dyrektor Szpitala im. Świętej Rodziny.

Nowy 7-kondygnacyjny budynek o powierzchni 16 tys. m2 jest prawie dwa razy większy od starej części szpitala. Poza oddziałem pediatrii, zostanie utworzony odział chirurgii pediatrycznej z nowymi miejscami dla małych pacjentów, centralny blok operacyjny, blok Porodowy z 11 salami, zaplecze diagnostyczne, część ambulatoryjna i rehabilitacyjna.

Na inwestycję miasto przekazało ponad 64 mln zł. Po ukończeniu wszystkich prac, szpital stanie się centrum zdrowia rodziny, a mieszkańcy będą mogli korzystać z kompleksowej, specjalistycznej opieki o światowym standardzie.

Po rozbudowie i modernizacji, centrum będzie dysponowało 255 łóżkami.

W Warszawie, co roku przychodzi na świat około 30 tys. maluchów, z czego ponad połowa w szpitalach podległych miastu. W pierwszym półroczu 2011 r. na świat przyszło w nich 8783 noworodków.

W latach 2007 - 2011 stołeczny ratusz przeznaczył ponad 708 mln zł na inwestycje w ochronę zdrowia. We wszystkich miejskich placówkach trwały rozbudowy, modernizacje oraz zakup sprzętu i aparatury medycznej.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.