PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy pawilon w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci

  • bad    14 czerwca 2015 - 14:56
Nowy pawilon w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci

Goście podczas zwiedzania jednej z sal operacyjnych w nowym budynku szpitala. Fot. R. Motyl

Warszawski Szpital dla Dzieci przy ul. Kopernika wzbogacił się o nowy pawilon. Trzy piętrowy budynek pomieści izbę przyjęć, blok operacyjny i sale rehabilitacyjne i gabinety zabiegowe.
– Bardzo cieszę się z naszego dzisiejszego spotkania i jego okoliczności. Choć to może niestosowne by wyrazić radość z powstania nowego budynku szpitala to bez wątpienia mogę powiedzieć, że cieszę się, że Państwa warunki pracy i leczenia młodych pacjentów poprawiają się – mówił podczas uroczystości otwarcia nowego pawilonu Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Włodzimierz Paszyński dodał, że w ciągu ostatnich ośmiu lat wydaliśmy na inwestycje, remonty i budowy w stołecznych w szpitalach i przychodniach ponad miliard złotych. Pozwoliło nam to wybudować lub poddać modernizacji ponad 40 tysięcy metrów kwadratowych różnego rodzaju obiektów. Znaczna część tej liczby została wybudowana właśnie w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci.

Nowy pawilon kosztował 30 mln zł

Całkowity planowany koszt inwestycji – 29,5 mln zł, w tym 6,7 mln zł pierwsze wyposażenie m.in.: aparaty RTG ramię C, 2 stoły operacyjne, kardiomonitory, aparat do znieczulenia, zestawy narzędzi do zabiegów chirurgicznych, urologicznych, laryngologicznych, ortopedycznych, respiratory, pompy infuzyjne, sprzęt rehabilitacyjny.

W Ośrodku zlokalizowano pomieszczenia umożliwiające świadczenie usług dla dzieci i młodzieży w zakresie rehabilitacji ortopedycznej. Na powierzchni 780m2 znajdują się gabinety lekarskie, kinezyterapia, fizykoterapia, hydroterapia, recepcja, przebieralnie dla pacjentów, szatnie dla personelu, sanitariaty przystosowane dla dzieci oraz osób niepełnosprawnych.

W styczniu 2012 roku uruchomiono zmodernizowaną Przychodnię i Oddział Pediatryczny w budynku B2. Koszt inwestycji – 7,3 mln zł, w tym pierwsze wyposażenie – 0,7 mln zł.

Na I i II piętrze budynku został ulokowany Oddział Pediatrii, który dotychczas funkcjonował w zabytkowym budynku A. Parter budynku przeznaczony został na potrzeby Przychodni Przyszpitalnej z Pracownią Urodynamiki, Pracownią Endoskopii, Zespołem Lekarsko-Zabiegowym Poradni Chirurgicznej, gabinetami lekarskimi, pokojem wypoczynkowym pacjentów i rejestracją.

Warszawski Szpital dla Dzieci jest pierwszym szpitalem dziecięcym, jaki powstał na ziemiach polskich - działa nieprzerwanie od ponad 145 lat. Jest jednym z 11 szpitali miejskich i jedynym dedykowanym wyłącznie leczeniu najmłodszych pacjentów.

Oprócz opieki stacjonarnej szpital prowadzi również lecznictwo ambulatoryjne, zapewniające dostęp do wielodyscyplinarnej opieki specjalistycznej. O jego istotnym położeniu na medycznej mapie warszawy może świadczyć fakt, że w  2014 r. na oddziałach szpitalnych było leczonych ponad 4400 dzieci i młodzieży, a z pomocy poradni przyszpitalnej skorzystało ponad 51 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.