PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy rezonans dla szpitala zespolonego

  • BB    14 września 2011 - 21:29
Nowy rezonans dla szpitala zespolonego

2 miliony 106 tysięcy złotych to wysokość dotacji, jaka trafi do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Pieniądze są przeznaczone na dofinansowanie zakupu nowego rezonansu magnetycznego dla Działu Diagnostyki Obrazowej.
Wojewódzki Szpital Zespolony wygrał konkurs w ramach  krajowego programu POLKARD (dotyczącego prewencji i leczenia chorób układu naczyniowego) i uzyskał z Ministerstwa Zdrowia 3 mln 478 tysięcy złotych na zakup rezonansu magnetycznego. Ten nowoczesny sprzęt, przeznaczony dla Działu Diagnostyki Obrazowej, pozwala uzyskać precyzyjne informacje o najmniejszych zmianach chorobowych w organizmie człowieka, co przyspiesza diagnostykę i pozwala na zaplanowanie skutecznego leczenia wielu chorób.  

Całkowita wartość zakupu to 5 mln 585 tys. zł. Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd Województwa zdecydował o przekazaniu brakującej kwoty, czyli  2 mln 106 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzić będą z nadwyżki budżetowej województwa z lat ubiegłych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.