PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy rząd, Ministerstwo Zdrowia, Konstanty Radziwiłł pokieruje resortem zdrowia

  • Rynek Zdrowia    9 listopada 2015 - 14:58
Nowy rząd, Ministerstwo Zdrowia, Konstanty Radziwiłł pokieruje resortem zdrowia

Na zdj. Konstanty Radziwiłł, kandydat na ministra zdrowia w rządzie PiS (fot. rynekzdrowia.pl)

Konstanty Radziwiłł, dziś już oficjalny kandydat na ministra zdrowia podczas debaty otwierającej XI Forum Rynku Zdrowia w Warszawie wskazywał między innymi na istniejące zagrożenia i wyzwania w ochronie zdrowia, które staną przed nowym rządem.
Przypomnijmy, co 22 października br., podczas debaty otwierającej XI Forum Rynku Zdrowia w Warszawie, mówił Konstanty Radziwiłł, dziś już oficjalny kandydat na ministra zdrowia. Nazwisko Radziwiłła podała Beata Szydło podczas konferencji prasowej w poniedziałek (9 listopada), prezentując skład nowego rządu ustalony przez PiS.

- Mamy do czynienia z arogancją władzy, która nie słucha tzw. interesariuszy, z niedofinansowaniem, deficytem kadr, kolejkami do świadczeń, złym dostępem do nowoczesnych leków, nieprzestrzeganiem praw pacjenta i zmuszaniem szpitali do przekształceń, choć nie przynosi to oczekiwanych rezultatów, bo szpitalne spółki także nie zawsze dają sobie radę - wymieniał.

Czytaj też: Nowy rząd Beaty Szydło, kto nowym ministrem?

- Na ochronę zdrowia Polska wydaje zaledwie 4,4%. PKB. To znacznie mniej, niż np. nasi sąsiedzi. W przypadku Czech to 6,8 proc. PKB. Należy zatem zwiększyć nakłady na ten cel - mówił dr Radziwiłł.

Przekonywał także, że należy odejść od składki zdrowotnej i zastąpić ją finansowaniem z budżetu państwa, a następnie w ciągu 2-3 lat dojść do finansowania ochrony zdrowia na poziomie przynajmniej 6% PKB.

Cały artykuł na RynekZdrowia.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.