PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy samochód do przewozu niepełnosprawnych

  • GK/um.siemianowice.pl    9 stycznia 2012 - 08:58
Nowy samochód do przewozu niepełnosprawnych

Flota samochodów przeznaczonych do przewozu niepełnosprawnych w Siemianowicach Śląskich wzbogaciła się o nowoczesny wóz pozyskany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Siemianowice (zabierz głos/oceń prezydenta) zdobyły środki na jego nabycie dzięki I nagrodzie w konkursie „Równe szanse – równy dostęp”. Pozostała po zakupie auta kwota będzie przeznaczona na rehabilitację społeczno – zawodową osób niepełnosprawnych.

Renault Trafic może przewozić jednocześnie 9 osób, wraz z kierowcą. Dzięki sprawnemu demontażowi foteli pasażerskich można szybko umieścić na pokładzie 2 wózki inwalidzkie przy pomocy specjalnych najazdów i pasów zabezpieczających. To właśnie jest podstawowe ułatwienie, że zamiast kanapy, w III rzędzie są 3 indywidualne fotele na odrębnych podstawach, montowane zaczepami bez użycia dodatkowych narzędzi.

Samochód jest wyposażony także w antypoślizgową wykładzinę podłogową oraz rączki ułatwiające wsiadanie koloru żółtego. Krzysztof Rycman z Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta wylicza dedykowane wyłącznie na potrzeby niepełnosprawnych wyposażenie: wspomniane wcześniej 2 atestowane najazdy – składane, aluminiowe z bieżnią antypoślizgową do wprowadzenia wózka inwalidzkiego przez drzwi tylne, dodatkowe migacze tylne, oznaczenie pojazdu symbolami „pojazd dla osób niepełnosprawnych”, 2 komplety pasów inwalidzkich do mocowania wózków, 2 komplety pasów bezpieczeństwa, przystosowanie do przewozu 2 osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich w miejsce III rzędu foteli.

Jak podaje Klaudia Dulewska z Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta jeden samochód przewozi rano 21 dzieci, popołudniami 15, drugim natomiast rano podróżuje 16 dzieci a popołudniu 12. Nie są to jednak stali pasażerowie – zastrzega Dulewska. W razie konieczności z pojazdu mogą korzystać inne osoby niepełnosprawne.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.