PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy sprzęt oddziału rehabilitacji w radomskim szpitalu

  • Radomnews.pl    28 grudnia 2015 - 13:28
Nowy sprzęt oddziału rehabilitacji w radomskim szpitalu
fot.radomnews.pl

Nowy sprzęt, o który wzbogacił się w tym roku Radomski Szpital Specjalistyczny, służy już pacjentom.
Cyfrowy angiograf, mammograf, aparat rentgenowski z ramieniem C oraz nowe wyposażenie oddziału rehabilitacji - to tylko niektóre z zakupów, jakich w tym roku dokonał Radomski Szpital Specjalistyczny. Nowy sprzęt kosztował ponad 14 mln złotych, z czego ponad 8,7 mln zł pochodziło z rządowej dotacji. Były to pieniądze, które trafiły do Radomia dzięki decyzji byłej premier Ewy Kopacz.

- Chcę, by radomscy pacjenci nie czuli się gorzej, niż pacjenci z dużych miast. To, że mogłam mieć swój wkład w rozwój placówki, traktuję jako dowód wdzięczności za wiedzę jaką zdobywałam pracując kiedyś w tym szpitalu – mówiła Ewa Kopacz podczas uroczystego otwarcia nowej Pracowni Radiologii Zabiegowej. Zamontowany tu cyfrowy angiograf, którego zakup i montaż kosztował ponad 4 mln złotych, będzie wykorzystywany przede wszystkim w leczeniu pacjentów oddziału chirurgii naczyniowej.

– To najnowocześniejsze tego typu urządzenie w Polsce. Pozwala dokładnie diagnozować dolegliwości naczyń i pomaga w przeprowadzaniu zabiegów. Dzięki temu zakupowi kolejki oczekujących pacjentów zmniejszą się o połowę – mówi ordynator oddziału Andrzej Ostrach.

Wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik wyraził nadzieję, że w kolejnych latach wyposażenie Radomskiego Szpitala Specjalistycznego nadal będzie się poprawiało.

– Pracujemy nad kolejnymi projektami i będziemy zabiegać o pieniądze z różnych źródeł na następne zakupy – zapowiedział wiceprezydent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.