PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy sprzęt w marszałkowskich szpitalach

  • AZA    12 maja 2011 - 20:44
Nowy sprzęt w marszałkowskich szpitalach

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego jest organem tworzącym dla 15 samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, w tym 8 szpitali specjalistycznych.
Szpitale marszałkowskie dokładają wszelkich starań, aby opieka medyczna była na najwyższym poziomie. Oprócz dotacji otrzymywanych z budżetu Województwa angażują własne środki pieniężne na zakup sprzętu.

Endolaser z osprzętem do witrektomii i operacji siatkówki, mikroskop z obiektywami Plan Super Apochromat, mikroskop operacyjny z torem wizyjnym, przystawka do fakoemulsyfikatora FAROS do operacji tylnego odcinka gałki ocznej oraz tomograf optyczny OCT to sprzęt, który zakupią Szpital w Gryficach oraz Szpital w Kołobrzegu. Szpitale wydadzą na ten cel blisko 870 000 zł.

Profesjonalny mikroskop z obiektywami Plan Super Apochromat o wartości 60 000 zł jest niezbędny do funkcjonowania wyposażenia Zakładu Anatomii Patologicznej SPZZOZ w Gryficach, a endolaser (99 000 zł) z osprzętem do witrektomii i operacji siatkówki został kupiony na potrzeby Oddziału Okulistycznego.

Ponadto do tego samego oddziału zakupiono mikroskop operacyjny Zeeis Lumera z torem wizyjnym i archiwizacją obrazu (450 000 zł.) i przystawką do fakoemulsyfikatora FAROS do oglądu tylnego odcinka oka za kwotę (61 000 zł.) Szpital w Kołobrzegu natomiast wyposażył Oddział Okulistyczny w tomograf optyczny OCT o wartości 200 000 zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.