PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy szpital matki i dziecka w Poznaniu

  • PAP    27 stycznia 2012 - 17:25
Nowy szpital matki i dziecka w Poznaniu

Wniosek o warunki lokalizacyjne dla nowego szpitala dla matki i dziecka złożyła w urzędzie miasta w Poznaniu spółka samorządowa Szpitale Wielkopolski - poinformował w piątek prezes spółki Grzegorz Wrona.
Nowy szpital miałby przejąć zadania dwóch placówek dotychczas działających w mieście i okolicach: Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem i szpitala rehabilitacyjnego w Kiekrzu koło Poznania (zabierz głos/oceń prezydenta).

W Poznaniu nie ma jednego szpitala, który kompleksowo zajmowałby się matką i dzieckiem. Są oni leczeni w dwóch szpitalach działających w trzech różnych budynkach. Nowy szpital ma skupić wszystkie świadczenia w jednym miejscu i będzie miał dziecięcy oddział ratunkowy.

Placówka miałaby powstać na terenach należących do miasta, w sąsiedztwie szpitala miejskiego. Inwestycja ma być zrealizowana w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. W nowym szpitalu będzie 450 łóżek.

Nie są znane jeszcze koszty inwestycji. - Koszt będzie zależał od tego, czy znajdzie się partner prywatny dla tej inwestycji i jak docelowo szpital będzie wyglądał. Obecnie stawiamy pierwszy krok na drodze do poprawienia szpitalnej opieki dla dzieci i matek w Wielkopolsce - powiedział Wrona.

Spółka chciałaby, aby inwestycja została zrealizowana do roku 2017. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.