Nowy Szpital na wojnie z NFZ

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu
  • 01-08-2011
  • drukuj
Grupa Nowy Szpital zarzuca lubuskiemu oddziałowi NFZ ustawienie przetargów i zawiadamia w tej sprawie prokuraturę, ABW, NIK i wojewodę.
Nowy Szpital na wojnie z NFZ
Chodzi o dwa postępowania konkursowe na świadczenia z ratownictwa medycznego – informuje „Puls Biznesu”.

„Doszło do manipulacji przy przeliczaniu punktów w przetargu na rejon krośnieński. Nasza oferta zdobyła 100 proc. punktów. Pytanie, ile musiało zdobyć Pogotowie Żarskie, aby wygrać konkurs. W drugim zaniżono naszą punktację. Trudno oprzeć się wrażeniu, że lubuski NFZ przeprowadził konkurs, preferując konkretny podmiot. Będziemy się odwoływać” – zapowiada szef Grupy Marcin Szulwiński.

Skarga trafiła już nie tylko do Ministerstwa Zdrowia. Jak wylicza Szulwiński, spółka złożyła zawiadomienie też do prokuratury, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Najwyższej Izby Kontroli; o sprawie poinformowano też wojewodę lubuskiego.

„Działamy na rynku od ponad 10 lat i do tej pory nie spotkaliśmy się z takim naruszeniem przepisów” – podkreśla.

To nie pierwsze starcie Nowego Szpitala i lubuskiego NFZ. Grupa zaskarżyła też decyzję funduszu z 2010 roku w sprawie konkursu na okulistyczne leczenie szpitalne. NFZ unieważnił przetarg.

Grupa nie jest jedyną, która dostrzega problem dyskryminacji podmiotów niepublicznych – informuje „Puls Biznesu”.

„Właśnie w przetargach na świadczenia z zakresu ratownictwa medycznego placówki niepubliczne są najczęściej dyskryminowane” – ocenia wiceszef Pracodawców RP Andrzej Mądrala.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE