PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy szpital onkologiczny w Radomiu rozpocznie przyjmowanie pacjentów

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    2 października 2014 - 09:43

Od przyszłego tygodnia w Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej będą konsultowani pierwsi pacjenci. Za darmo, choć jeszcze nie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Centrum nie ma jeszcze kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, dlatego na razie będą w placówce głównie konsultacje. Lekarze będą też wykonywać badania diagnostyczne, także pierwsze zabiegi. Żaden z pacjentów onkologicznych nie zapłaci za leczenie. Ale fundusze placówki są ograniczone, dlatego właściciele spółki Okimo liczą na kontrakt.

Placówka mogła wystąpić z pismem do NFZ dopiero po zarejestrowaniu. Dokumenty zostały złożone 19 września. Teraz fundusz ma 30 dni na odpowiedź.

Centrum onkologii składa się z pionu diagnostyki, bloku operacyjnego, oddziału intensywnej terapii, miejsc do chemioterapii dziennej, a także ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Posiada m.in. pracownię endoskopii, tomografii komputerowej PET, mammografii i rezonans magnetyczny.

Placówka będzie świadczyć usługi z zakresu chirurgii piersi, ginekologii onkologicznej, urologii onkologicznej i chirurgii onkologicznej. Będzie można tu leczyć również nowotwory szyi, głowy, zmiany skórne, znamiona, nowotwory układu pokarmowego. Rocznie ma przyjmować ok. 20 tys. pacjentów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.