PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy szpital w Chełmie

  • PAP    1 lutego 2010 - 21:01

Nowy budynek Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie (Lubelskie) uroczyście przekazano do użytku w poniedziałek. Nowy obiekt ma 350 łóżek w dwuosobowych salach i jest wyposażony w nowoczesny sprzęt.
Zdaniem minister zdrowia Ewy Kopacz, która otwierała nowy szpital, placówka - dzięki swojej nowoczesności - może służyć nie tylko pacjentom z regionu, ale też przyciągać chorych z całego kraju.

- Dzisiaj możecie państwo konkurować z tymi najlepszymi w Polsce, w związku z tym możecie przyjmować pacjentów, za których inne oddziały Narodowego Funduszu Zdrowia będą płacić - powiedziała Kopacz.

Nowy szpital poświęcił metropolita lubelski abp Józef Życiński.

Do budynku przeniosły się m.in. oddziały: ginekologiczno-położniczy, chorób wewnętrznych, kardiologiczny, ortopedyczny, chirurgiczny oraz blok operacyjny, a także część szpitalnego oddziału ratunkowego. Dotychczas mieściły się one w starych budynkach rozrzuconych na dużej powierzchni. W nowym obiekcie pacjenci i lekarze mają dużo lepsze warunki leczenia.

Budowa chełmskiego szpitala trwała od 1981 r. Trudności finansowe sprawiły, że wielokrotnie ją przerywano i realizowano etapami. Wcześniej oddano już do użytku m.in. budynek oddziału ratunkowego z estakadą dla karetek, blok diagnostyczno-zabiegowy, przychodnię i nowoczesną kuchnię szpitalną.

W sumie budowa szpitala kosztowała 167 mln zł, w tym z budżetu województwa przekazano prawie 16 mln zł. W tym roku ma być tu jeszcze zbudowane lądowisko dla helikopterów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.