PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy szpital w Koninie

  • BEZ    14 czerwca 2010 - 15:26

Dziś otwarto nowy - ostatni już budynek Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. To koniec budowy szpitala rozpoczętej w 1982 r.
Dzisiejsze otwarcie wieńczy realizację inwestycji budowy Szpitala, której celem była poprawa warunków, jakości i dostępności leczenia dla mieszkańców wschodniej Wielkopolski. Budowa szpitala w Koninie rozpoczęła się w 1982 roku. W 1999 roku przejął ją Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Od tego czasu, sukcesywnie oddawano od użytku kolejne szpitalne oddziały i pracownie.

W latach 2002 – 2006 pozyskano dotacje z budżetu państwa w ramach Kontraktów Wojewódzkich, które umożliwiły kontynuację realizacji inwestycji – dzięki tym środkom uruchomiono m.in. chirurgię jednego dnia czy część pracowni diagnostyki obrazowej, wyposażonej w RTG i tomograf komputerowy.

Kolejne lata 2007 – 2010 przyniosły znaczne przyspieszenie tempa prac w szpitalu, dzięki pieniądzom pozyskanym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego z budżetu państwa. Oddano wówczas do użytku pracownię hemodynamiki, izbę przyjęć planowych, bloki operacyjne z zapleczem, salę wybudzeń czy lądowisko dla helikopterów.

W sumie inwestycja pochłonęła 223,63 mln zł,  z czego w latach 2007 – 2009 na jej realizację wydatkowano kwotę 80,89 mln zł, w tym  środki unijne  na wyposażenie i sprzęt medyczny.

Nowo wybudowany szpital, zgodnie z pierwotnymi założeniami, może się pochwalić nowoczesnymi oddziałami Kardiologii, Neurologii, Ortopedii i Traumatologii, Narządu Ruchu, Wewnętrznym, Neurochirurgii, Chirurgii Dziecięcej, Rehabilitacji, Okulistyki, Laryngologii, Urologii, Chirurgicznym Ogólnym, Chorób Nerek i Dializoterapii, Chirurgii 1 Dnia oraz Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Jest to jeden z najnowocześniejszych szpitali w Polsce, który służyć będzie zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom regionu konińskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.