PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy tomograf w gorzowskim szpitalu

  • PAP    3 grudnia 2012 - 12:13
Nowy tomograf w gorzowskim szpitalu

Pacjenci szpitala wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim od wtorku będą korzystać z nowoczesnego tomografu komputerowego .
Zakup urządzenia został sfinansowany dzięki dotacji ministerstwa zdrowia oraz urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze. Dotychczas w szpitalu działał tylko jeden tomograf, 6-letni.

„Szpital wzbogacił się o najnowocześniejszy tomograf komputerowy w województwie. Teraz nasi pacjenci i lekarze będą mieli do dyspozycji dwa tomografy: ten, który działał dotychczas i nowy. Nie będzie więc sytuacji, w której przerwana zostanie ciągłość badań" - powiedział dyrektor szpitala Marek Twardowski.

Z nowoczesnego urządzenia w gorzowskim szpitalu skorzystają pacjenci z północnej części województwa, ale także z części woj. zachodniopomorskiego i Wielkopolski.

Zakup tomografu komputerowego był możliwy dzięki dofinansowaniu w 85 proc. przez ministerstwo zdrowia w ramach programu zwalczania chorób nowotworowych. Gorzowska placówka jako jedyna w województwie lubuskim otrzymała dotację. Aparat kosztował 2,8 mln zł, z czego wkład szpitala, dzięki pomocy lubuskiego urzędu marszałkowskiego, wyniósł 500 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.