PARTNER PORTALU
  • BGK

NSA: Siedlecki szpital przekształcany prawidłowo

  • AW/mazovia.pl    15 marca 2012 - 09:56
NSA: Siedlecki szpital przekształcany prawidłowo

NSA oddalił skargę organizacji związkowych na uchwałę likwidacyjną szpitala w Siedlcach.
13 marca Naczelny Sąd Administracyjny w konsekwencji złożenia skargi kasacyjnej przez sejmik województwa, uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie likwidacji szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach i oddalił skargę organizacji związkowych na uchwałę likwidacyjną - informuje mazowiecki urząd marszałkowski.

Wyrok NSA jest ostateczny i oznacza, że proces przekształcenia szpitala w Siedlcach był prawidłowy.

- To bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla samego szpitala. Wyrok NSA kończy długi, czasochłonny i bezproduktywny spór, a przede wszystkim potwierdza, że nasze działania były zgodne z prawem i właściwe - podsumował wiadomość Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego (sprawdź jego notowania/zabierz głos).

 Uchwałę w sprawie likwidacji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Siedlcach podjętą w 2010 r. podważyły związki zawodowe działające w szpitalu. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie unieważnił uchwałę sejmiku. Z wyrokiem tym nie zgodziły się władze województwa, kierując sprawę do Naczelnego Sądu Administracyjnego. 13 marca br. sąd uchylił wyrok WSA i oddalił skargę związków zawodowych. NSA stwierdził, że związki zawodowe nie miały legitymacji do występowania ze skargą w przedmiotowej sprawie. Wyrok NSA ostatecznie zamyka sprawę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.