PARTNER PORTALU
  • BGK

Nysa będzie mieć e-usługi medyczne za ponad milion złotych

  • PAP/PSZ    5 stycznia 2018 - 11:50
Nysa będzie mieć e-usługi medyczne za ponad milion złotych
Dotacja 940 tys zł. będzie pochodzić z funduszy unijnych. (fot. Shutterstock)

Przeszło milion złotych będzie kosztował projekt wdrożenia usług e-medycznych w Nysie. Władze województwa i dyrekcja Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nysie właśnie podpisały umowę w tej sprawie.
W ramach projektu uruchomione zostaną e-usługi służące do elektronicznej obsługi rejestracji pacjentów oraz elektronicznego dostępu do wyników badań medycznych (portal informacyjny, ePacjent, eWynik, eDokumentacja oraz eWywiad). Szpital wzbogaci się także o serwery i sprzęt komputerowy konieczny do jego wdrożenia. Wartość projektu wynosi ponad 1,1 mln zł, z czego przeszło 940 tysięcy zł pochodzi z dotacji unijnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa opolskiego.

Jak poinformował dr Norbert Krajczy, dyrektor nyskiego ZOZ, programowanie uruchamiane będzie w izbach przyjęć, oddziałach szpitalnych, pracowniach diagnostycznych, laboratoriach, blokach operacyjnych, gabinetach lekarskich i zabiegowych, przychodniach i ambulatoriach szpitalnych, aptece szpitalnej i działach statystyki medycznej, a także w części administracyjnej szpitala.

Czytaj także: Wypowiadanie klauzuli opt-out nie zaburza pracy szpitali?

"Program, którego wdrożenie planujemy zakończyć w połowie roku, w zdecydowany sposób usprawni przepływ dokumentacji medycznej zarówno między jednostkami naszego ZOZ, jak i między ZOZ i pacjentem" - oznajmił dr Krajczy.

Wicemarszałek województwa Roman Kolek zwrócił uwagę, że dzięki wsparciu unijnemu, nowoczesne rozwiązania, które są znane w dużych ośrodkach miejskich, trafiają także do jednostek powiatowych.

"Można powiedzieć, że szpital w Nysie jest dobrze +uzbrojony+ w sprzęt medyczny. Dodatkowe oprogramowanie i sprzęt będzie doskonałym jego uzupełnieniem, a szkolenia pomogą kadrze na ich pełne wykorzystanie" - twierdzi Kolek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.