PARTNER PORTALU
  • BGK

O rehabilitacji na targach Rehmed-Expo

  • KB    21 kwietnia 2010 - 13:23

Po raz dziesiąty w Kielcach odbędą się Targi Rehabilitacji i Lecznictwa Uzdrowiskowego Rehmed-Expo.
Od dziś (21 kwietnia) do piątku, w halach kieleckiego centrum wystawienniczego bogatą ofertę sprzętu rehabilitacyjnego prezentować będą wystawcy z Polski i z zagranicy.

Patronat honorowy nad targami objął marszałek Adam Jarubas. Imprezie towarzyszyć będzie Międzynarodowy Kongres Naukowy pod hasłem "Pomóżmy lepiej żyć”. W uroczystym otwarciu targów weźmie udział Marek Gos, członek zarządu województwa.

Oferta produktów i usług prezentowana podczas Targów Rehabilitacji i Lecznictwa Uzdrowiskowego Rehmed-Expo skierowana jest przede wszystkim do osób zainteresowanych sprzętem rehabilitacyjnym, zabiegami leczniczymi, ale także do właścicieli zakładów uzdrowiskowych czy gabinetów rehabilitacji i odnowy biologicznej.

Targi umożliwią porównanie oferty producentów i dystrybutorów najnowocześniejszego sprzętu rehabilitacyjnego, organizatorów turnusów rehabilitacyjnych w sanatoriach i uzdrowiskach, gmin uzdrowiskowych, producentów wyposażenia dla zakładów uzdrowiskowych, rozlewni wód mineralnych, zakładów pracy chronionej oraz dealerów samochodów przeznaczonych do transportu osób niepełnosprawnych.

W ubiegłym roku ponad 3 tysiące osób odwiedziło kielecki Rehmed-Expo. Targi Rehabilitacji i Sprzętu Medycznego są drugą, co do wielkości imprezą tej branży w Polsce i największą w jej południowej części.

X edycji wystawy towarzyszył będzie Międzynarodowy Kongres Naukowy pod hasłem "Pomóżmy lepiej żyć”. W programie konferencji  znajdą się między innymi zagadnienia aktualne i ważne dla wielu specjalności medycznych, a w tym współczesnej fizjoterapii i rehabilitacji ze szczególnym uwzględnieniem schorzeń narządu ruchu. W kongresie wezmą udział wybitni specjaliści z Polski jak również goście z zagranicy, a wśród nich prof. Pavel Kolář z Czech, prof. Thomas Kohl z Niemiec, dr. Georges THUILLEUX z Francji, dr med. Berhnard Ehmer z Niemiec oraz dr Vladimir Sashkov, dr Nelly Selverova, dr Oxana Krysyuk , dr Olga Kuznetsova z Rosji.

Niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w dyskusji dotyczącej pediatrii społecznej (zagadnienia sprawności psychomotorycznej), skoliozy, oparzeń (leczenia operacyjne i fizykalne), neurobiologii (plastyczność mózgu) oraz kardiologii (rehabilitacja i fizjoterapia w kardiologii oraz medycyny sportowej) będą mieli uczestnicy kongresu.

Podczas targów Rehmed-Expo odbywać się będą również liczne imprezy sportowe, do udziału w których zaproszono wychowanków i podopiecznych ośrodków szkolno – wychowawczych, szkół specjalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz jednostek skupiających niepełnosprawnych. Od lat najwięcej uczestników gromadzi dystansowy bieg uliczny, w którym w ubiegłym roku wzięło udział ponad 200 osób. Trasa zawodów prowadziła po terenach wystawowych i ulicach przyległych do terenu Targów Kielce - w sumie około 2000 m.

Idąc śladem ubiegłego roku również i tym razem odbędzie się Turniej Boccia, skierowany głównie do osób z porażeniem mózgowym oraz pokaz piłki siatkowej na siedząco.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.