Od soboty nie urodzisz w szpitalu na Józefowie

  • www.radomnews.pl
  • 19-07-2013
  • drukuj
Podczas tegorocznych wakacji radomskie szpitale mają zaplanowane czyszczenie niektórych oddziałów, m.in. ginekologii i neonatologii – w lipcu Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Aleksandrowicza, a w sierpniu Radomski Szpital Specjalistyczny przy ul. Lekarskiej.
Od soboty nie urodzisz w szpitalu na Józefowie

W związku z tym oddziały te na czas czyszczenia będą nieczynne.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na oddziałach ginekologiczno-położniczym oraz neonatologii w dniach 20-28 lipca zaplanowano czyszczenie. Zastępstwo placówce zapewni Radomski Szpital Specjalistyczny (budynek przy ul. Tochtermana).

Od 10 do 18 sierpnia prace wstrzymane będą w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym na oddziałach ginekologiczno-położniczym z odcinkiem Chirurgii Ginekologicznej Jednego Dnia, a także neonatologii. Tutaj również odbędzie się dezynfekcja i czyszczenie oddziałów, a pacjenci kierowani będą w zastępstwie do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Zgodnie z Ustawą o działalności leczniczej szpitale mogą za zgodą wojewody całkowicie lub częściowo zaprzestać działalności leczniczej na okres nie dłuższy niż sześć miesięcy. Wniosek kierownika takiej placówki powinien zawierać przyczyny, proponowany okres oraz zakres zaprzestania działalności. Wojewoda wydaje zgodę lub jej odmawia w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE