PARTNER PORTALU
  • BGK

Oddadzą krew dzieciom

  • PAP    3 października 2012 - 09:26
Oddadzą krew dzieciom

„Oddajemy dzieciom krew” – pod takim hasłem rozpocznie się w piątek w Łodzi dwudniowa akcja honorowego krwiodawstwa na rzecz chorych dzieci.
To już ósma edycja akcji Stowarzyszenia Łódzkie Hospicjum dla Dzieci. Dotąd udało się zebrać 135 litrów krwi. Akcję organizują pracownicy i wolontariusze Stowarzyszenia Łódzkie Hospicjum dla Dzieci, którzy także oddadzą krew dla małych pacjentów. Prezes Stowarzyszenia Janina Adamczyk liczy, że także tym razem w przedsięwzięciu wezmą udział łodzianie.

Krew będzie można oddać w piątek i sobotę (5 i 6 października) w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Franciszkańskiej w Łodzi w godz. od 9 do 13. Do akcji mogą się przyłączyć osoby pełnoletnie (należy wziąć dowód osobisty).

W rejestracji każdy otrzyma wstępną ankietę, po wypełnieniu której będzie mógł udać się na zabieg pobierania krwi. Szczegółowe informacje, kto może zostać krwiodawcą, znajdują się na stronie internetowej hospicjum – www.hospicjumdladzieci.org.

Dla wszystkich krwiodawców chore dzieci z oddziału onkologicznego szpitala przy ulicy Spornej w Łodzi tradycyjnie już przygotowały rysunki z podziękowaniami. Oddana krew trafi do szpitali pediatrycznych w Łodzi i w całym regionie.

Stowarzyszenie Łódzkie Hospicjum dla Dzieci od kilkunastu lat pomaga nieuleczalnie i przewlekle chorym dzieciom, ale także dorosłym z Łodzi i województwa, zapewniając im opiekę domową. Obecnie jest wiodącym ośrodkiem wentylacji domowej dla dzieci i dorosłych w mieście i województwie.

Hospicjum zapewnia także całościową opiekę medyczną, psychologiczną, socjalną, pedagogiczną i duszpasterską pacjentom – dzieciom i dorosłym – cierpiącym na nieuleczalne schorzenia i zespoły genetyczne oraz udziela wsparcia rodzinom w czasie opieki nad bliskimi i w żałobie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.