PARTNER PORTALU
  • BGK

Oddział do likwidacji, bo jest za daleko?

  • Rynek Zdrowia (JJ)    13 października 2011 - 18:16

Oddział leczenia zeza i niedowidzenia Szpitala Specjalistycznego Św. Wojciecha w Gdańsku-Zaspie może przestać istnieć.
NFZ, jak tłumaczy rzecznik Pomorskiego OW Funduszu, nie będzie mógł podpisać nowego kontraktu, bo oddział mieści się nie w budynku szpitala, ale jest oddalony od niego o 4 kilometry.

- Na jakiej podstawie? Na podstawie rozporządzenia ministra zdrowia z 15 września tego roku, które zmienia rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego - mówi portalowi rynek zdrowia.pl Mariusz Szymański, rzecznik Pomorskiego OW NFZ.

I przypomina, ze w rozporządzeniu jest m.in. mowa o tym, że od 1 stycznia 2012 roku ujednolicona definicja lokalizacji brzmi - "to budynek lub ich zespół oznaczonych tym samym adresem albo oznaczonych innymi adresami, ale położonych obok siebie i tworzących funkcjonalną całość, gdzie zlokalizowane jest miejsce udzielania świadczeń"

- Przy całej naszej życzliwości dla szpitala, jeżeli nie znajdzie się jakieś rozwiązanie, nie będziemy mogli ze szpitalem podpisać od stycznia umowy na następne lata. Nie znaczy, że jesteśmy przeciwni podpisaniu kontraktu - zaznacza rzecznik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.