PARTNER PORTALU
  • BGK

Oddział hematologiczny w Radomiu będzie pierwszym na południu Mazowsza

  • PAP/MN    31 sierpnia 2016 - 12:51
Oddział hematologiczny w Radomiu będzie pierwszym na południu Mazowsza
Na oddziale hematologicznym będzie mogło być leczonych jednocześnie przeszło 20 pacjentów (fot. wss.com.pl)

• Pierwszy na południowym Mazowszu oddział hematologiczny rusza od czwartku, 1 września, w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.
• Mazowiecki Szpital Specjalistyczny to największy szpital w południowej części województwa mazowieckiego.
• Do tej pory pacjenci z regionu radomskiego, cierpiący na choroby krwi, musieli korzystać z lecznic w innych dużych miastach.
Na oddziale hematologicznym w Radomiu będzie mogło być leczonych jednocześnie przeszło 20 pacjentów - poinformował prezes szpitala, Tomasz Skura. Według niego zapotrzebowanie na tego rodzaju działalność medyczną było bardzo duże. Do tej pory takiej placówki nie było w regionie radomskim. Pacjenci z Radomia i okolicznych powiatów południowego Mazowsza na leczenie chorób krwi zmuszeni byli jeździć do szpitali m.in. w Warszawie, Łodzi i Kielcach.

Na oddziale hematologicznym w Radomiu chorzy mają do dyspozycji sale z dwoma lub trzema łóżkami. Każda z nich ma osobną łazienkę. Oddział wyposażony został w nowoczesny sprzęt. Pieniądze na jego zakup - 1,4 mln zł - przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny to największy szpital w południowej części województwa mazowieckiego. Na 22 oddziałach rocznie hospitalizowanych jest 38 tys. pacjentów. Około 100 tys. chorych korzysta co roku z przyszpitalnych poradni oraz szpitalnego oddziału ratunkowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.