PARTNER PORTALU
  • BGK

Oddział Neurologii, Bytom: remont jest zakończony

  • bad    15 września 2015 - 16:49

Komfortowe sale chorych i nowoczesne pomieszczenia zabiegowe – zakończył się remont Oddziału Neurologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.
Wyremontowany Oddział Neurologii zostanie oddany do użytku w czwartek, 17 września. Remont trwał od marca do lipca tego roku.

Neurologia po liftingu

Komfortowe sale chorych i nowoczesne pomieszczenia zabiegowe - pacjenci Oddziału Neurologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 będą się leczyć w bardziej komfortowych warunkach. Kosztem ponad 1, 2 mln zł wyremontowano oddział i zakupiono nowy sprzęt.

Standard pomieszczeń trzeba było dostosować do obowiązujących przepisów. Oprócz prac ogólnobudowlanych, wymieniono tam m.in. instalację sanitarną, elektryczną,  wod-kan i CO. Zainstalowano również klimatyzację i wentylację.

Na oddziale mieści się 11 sal trzyosobowych, 2 sale jednoosobowe i jedna z dwoma łóżkami. Wszystkie wyposażone są w łazienki, nowe, szpitalne łóżka elektryczne z materacami, krzesła i szafki.

W nowy sprzęt zaopatrzone zostały również pomieszczenia zabiegowe. Kupiono m.in.: dezynfektor, kozetkę, fotel do pobierania krwi, wózek do przygotowywania leków, pobierania krwi i wózek reanimacyjny. Nowy jest także aparat EKG, pompa infuzyjna, aparat do elektromiografii (EMG), aparat do mierzenia wydolności żył i tętnic (Doppler) i kardiomonitor.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.