PARTNER PORTALU
  • BGK

Oddział pediatryczny częstochowskiego szpitala zmienił oblicze

  • AW    12 listopada 2014 - 19:29
Oddział pediatryczny częstochowskiego szpitala zmienił oblicze

W Miejskim Szpitalu Zespolonym przy ul. Bony symbolicznie otwarto 12 listopada wyremontowany oddział pediatryczny. Inwestycja kosztowała blisko 1,8 mln zł. Oddział po ponad trzydziestu latach doczekał się gruntownej renowacji.
Przebudowane zostały pomieszczenia oddziału na dwóch kondygnacjach. Na parterze utworzono dziecięcą izbę przyjęć z podziałem na część izolowaną oraz część ogólną.

W części izolowanej oddziału pediatrycznego powstały m.in. trzy sale dwuosobowe oraz izolatka ze śluzą, z bezpośrednimi dostępami do węzłów sanitarnych, a także gabinet lekarski, punkt pielęgniarski oraz pomieszczenie przygotowania leków. Na parterze znajduje się również pokój ordynatora, pielęgniarki oddziałowej i pokój obserwacyjny.

Na I piętrze powstała natomiast część ogólna oddziału, na której utworzono 10 sal dwuosobowych z bezpośrednim dostępem do węzła sanitarnego, izolatkę oraz salę trzyosobową podwyższonego nadzoru medycznego. Znajduje się tam również punkt pielęgniarski, gabinet lekarski i pomieszczenie przygotowania leków.

W ramach prac remontowych w pomieszczeniach pomalowano ściany, zamontowano podwieszane sufity, wymieniono okładziny ścienne i podłogowe, wykonano m.in. instalacje sanitarne, elektryczne, telefoniczne, komputerowe i przeciwpożarowe.

Oddział wyposażony został także w nowy sprzęt za ok. 200 tys. zł. Zakupiono m.in. urządzenia systemu przywoławczego, panele przyłóżkowe, urządzenie do systemu monitorującego pacjenta w salach, pompę próżniową, stanowiska do pielęgnacji niemowląt oraz rozkładane łóżka dla rodziców.

- Oprócz odpowiedniego sprzętu medycznego i fachowej opieki lekarza, w powrocie do zdrowia małych pacjentów bardzo ważną rolę odgrywa bliskość rodziców. Dlatego cieszę się, że na wyremontowanym oddziale, będą oni mogli w bardziej komfortowych niż dotychczas warunkach towarzyszyć swoim dzieciom - mówił prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Koszt remontu wyniósł 1,78 mln zł, z czego 1,7 mln zł, to środki budżetu miasta, a pozostałą część sfinansował Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.