PARTNER PORTALU
  • BGK

Oddział Pediatryczny w jędrzejowskim szpitalu znów będzie działać

  • bad    23 marca 2018 - 19:19
Oddział Pediatryczny w jędrzejowskim szpitalu znów będzie działać
Oddział Pediatrii w jędrzejowskim szpitalu znów podejmie działalność. Fot. pixabay

Oddział Pediatryczny w szpitalu powiatowym w Jędrzejowie wznawia działalność. Planowana data ponownego uruchomienia pediatrii w tej placówce to 1 kwietnia.
Oddział Pediatrii w jędrzejowskiej placówce, i to za już niespełna półtora tygodnia, znów podejmie działalność.

- W trosce o dobro naszych mieszkańców, które jest dla nas najwyższą wartością, niemal natychmiast po zawieszeniu pracy przez oddział rozpoczęliśmy intensywne działania zmierzające do przywrócenia jego normalnego funkcjonowania. Przyniosły one pozytywny rezultat. Leczenie na oddziale będzie już wkrótce kontynuowane – mówi Edmund Kaczmarek, starosta jędrzejowski, który kierował negocjacjami ze strony powiatu.

Czytaj też: Termomodernizację budynków szpitalnych w Gołdapi

Jak podkreśla, są już lekarze gotowi do rozpoczęcia pracy na oddziale, a dzięki argumentacji przedstawionej przez przedstawicieli powiatu, NFZ znalazł możliwość przesunięcia dodatkowych środków na działalność oddziału.

- Chciałbym jednocześnie podziękować wszystkim, i to zarówno mieszkańcom, jak i organizacjom społecznym, którzy wspierali nas w tych trudnych rozmowach. Jak widać, przyniosło to oczekiwany efekt – podsumowuje Edmund Kaczmarek.

Czytaj też: Poznań: ponad 220 tys. zł na udzielanie świadczeń w dentobusie

Oddział pediatrii szpitala w Jędrzejowie przestał działać 1 stycznia 2018 roku z powodu problemów kadrowych i finansowych. Od tego czasu zarówno władze powiatu, jak i spółki poszukiwały wszelkich możliwości rozwiązania tej sytuacji. Prowadziły poszukiwania lekarzy chętnych do pracy na oddziale, rozmawiały z personelem medycznym, który wyraził taką chęć, szukały także dodatkowych możliwości finansowania oddziału, m.in. poprzez negocjacje z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Aniela, 2018-04-06 10:27:52

    Bardzo dobra informacja na początek wiosny :) Podziękowania należą się staroście Kaczmarkowi, który włożył wiele wysiłku, by tak się stało. Nie musiał przy tym zwoływać wokół siebie bandy krzykaczy, tak jak to było w przypadku pewnej posłanki przysłanej do nas ze stolycy.