PARTNER PORTALU
  • BGK

Oddziały ratunkowe bez kontraktów

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    7 października 2011 - 06:44
Oddziały ratunkowe bez kontraktów

Połowa z 200 szpitalnych oddziałów ratunkowych, do których trafiają pacjenci w stanie zagrożenia życia lub zdrowia, może stracić kontrakt z NFZ. To grozi ich likwidacją.
Szpitale mają do końca roku dostosować oddziały ratunkowe (tzw. SOR) do wymogów określonych w 2007 r. przez ministra zdrowia – alarmuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Około setka placówek jeszcze z tym nie zdążyła i mogą mieć z tym problem, bo wymagane jest m.in. posiadanie dostępu do lądowiska dla helikopterów.

Placówki obawiają się, że NFZ nie będzie chciał z nimi podpisywać umów, jeśli ich oddziały ratunkowe nie będą spełniać wymogów. „To oznacza ich likwidację” – stwierdza Mariusz Jędrzejczak, dyrektor szpitala w Zgierzu.

Resort zdrowia zapewnia, że szykuje nowelizację rozporządzenia, która obniży wymogi. Jednak termin nie zostanie przesunięty. To oznacza, że część szpitali i tak będzie mieć kłopoty, bo ich SOR nie spełniają nawet podstawowych wymogów – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • gkalewski, 2011-10-07 14:18:11

    Głosujcie na POpaprańców to będziecie zdychali w kolejkach!!! Właśnie odstałem swoje 3 godziny do rejestracji na USG, żeby dowiedzieć się, że rejestrują na koniec grudnia!!! to i tak jest cud!!! I to nad Wisłą bis!!! Ten kraj powinien rozpisać przetarg na Rząd z importu - żeby te złodziejskie nawyki... i dehumanitarne podejście do własnych obywateli, którzy w dodatku płacą ciężki haracz, żeby tu żyć - przestało obowiązywać przezx 24 godziny!!!  rozwiń