PARTNER PORTALU
  • BGK

Oddziały wojewódzkiego szpitala w Skierniewicach po modernizacji

  • PAP    17 grudnia 2012 - 17:12
Oddziały wojewódzkiego szpitala w Skierniewicach po modernizacji

Prawie 1,3 mln zł kosztowała modernizacja oddziałów chirurgii ogólnej i urologicznej oraz chirurgii onkologicznej, które oddano w poniedziałek do użytku w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach.
Większość środków na modernizację - milion złotych - przekazał samorząd województwa łódzkiego, któremu podlega szpital - poinformował wydział informacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Za te pieniądze przeprowadzono m.in. prace budowlane, wymieniono instalacje sanitarne i elektryczne. Dodatkowo władze Skierniewic przyznały 70 tys. zł dotacji na zakup specjalistycznych łóżek.

Po modernizacji na oddziale chirurgii ogólnej i urologicznej będzie funkcjonowało 20, a na oddziale chirurgii onkologicznej - osiem łóżek.

Zdaniem przedstawicieli szpitala dzięki przebudowie poprawiły się nie tylko warunki leczenia pacjentów, ale także sytuacja personelu placówki.

Skierniewicki szpital otrzymał w tym roku także 430 tys. zł samorządowej dotacji na dostosowanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego do rozporządzenia ministra zdrowia. W ramach tej inwestycji m.in. wybudowano zadaszony wjazd do SOR-u z automatycznie otwieranymi drzwiami.

Kolejne 365 tys. zł dotacji placówka przeznaczyła na zakup respiratorów stacjonarnych, kardiomonitorów, defibrylatora półautomatycznego oraz aparatu do znieczulenia ogólnego wraz z wyposażeniem.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach działa 17 oddziałów i stacja dializ; placówka dysponuje niemal 400 łóżkami. Samorząd woj. łódzkiego na modernizację szpitala i zakup sprzętu przeznaczył w latach 2009-2012 ponad 10 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.