PARTNER PORTALU
  • BGK

Odwołanie dyrektora przychodni wojewódzkiej w Gdańsku

  • FRA    23 listopada 2009 - 15:35
Odwołanie dyrektora przychodni wojewódzkiej w Gdańsku

Zarząd Województwa Pomorskiego odwołał Ewę Zarazińską ze stanowiska dyrektor Wojewódzkiej Przychodni Skórno-Wenerologicznej. Dyrektorka nie chciała zrealizować decyzji marszałka o przeprowadzce.
Zarząd Województwa Pomorskiego informuje, że w dniu 23 listopada 2009 r. podjął decyzję o odwołaniu Ewy Zarazińskiej ze stanowiska dyrektor Wojewódzkiej Przychodni Skórno-Wenerologicznej w Gdańsku. Powodem odwołania jest odmowa współpracy dotychczasowej dyrektor z samorządem województwa pomorskiego, jako organem założycielskim WPS-W, przy planowanej od dawna przeprowadzce przychodni do nowej siedziby.

Niedostosowanie do obowiązującego prawa i standardów warunków udzielania świadczeń zdrowotnych pacjentom leczonym w Wojewódzkiej Przychodni Skórno-Wenerologicznej w Gdańsku wymusiło kilka lat temu na samorządzie województwa pomorskiego poszukiwanie nowej lokalizacji dla tej przychodni. W tym celu przeprowadzone zostały prace modernizacyjne jednego z obiektów na terenie Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy.

Adaptowany budynek na terenie szpitala zakaźnego zlokalizowany jest w tej samej części miasta, w której od wielu lat działa Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, a za kilkanaście miesięcy działać będzie najnowocześniejszy kompleks medyczny - Uniwersyteckie Centrum Medycyny Innowacyjnej. Jest to więc zdaniem władz województwa bardzo dobre miejsce do dalszej działalności Wojewódzkiej Przychodni Skórno-Wenerologicznej, gdyż od wielu lat kojarzone jest przez mieszkańców Pomorza z opieką medyczną i jest dobrze skomunikowane.

Zarząd Województwa Pomorskiego podjął więc decyzję o przeniesieniu WPS-W do zmodernizowanego obiektu na terenie Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy. Wobec odmowy współpracy nad realizacją ww. decyzji ZWP przez Panią Ewę Zarazińską, dyrektora Wojewódzkiej Przychodni Skórno-Wenerologicznej, jednostki podległej samorządowi wojewódzkiemu, Zarząd Województwa Pomorskiego zmuszony został do odwołania Ewy Zarazińskiej z zajmowanego stanowiska, z dniem 23 listopada 2009 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.