PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyn: fałszywe leki w szpitalu

  • przegląd prasy/rynekaptek.pl    10 listopada 2009 - 14:19

Oszuści znaleźli nowy sposób na naciąganie starszych osób. W poniedziałek, 9 listopada na korytarzu Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie jednej z pacjentek mężczyzna sprzedał lekarstwo, które po rozpakowaniu, okazało się garścią nasion.
Jak relacjonuje staruszka została zaczepiona przez mężczyznę po wyjściu z gabinetu lekarskiego. Zbudził jej zaufanie i zaproponował lek, który - jak powiedział - przywozi mu z zagranicy siostra.

Miały to być ziołowe pigułki, które na pewno pomogą w jej dolegliwości. Pokazał jej zawiniątko z naklejoną etykietą z napisami w języku obcym (najprawdopodobniej po francusku). Chciał za nie 68 złotych. Kobieta miała przy sobie 50 złotych i za tyle je kupiła. Jak się później okazało, nie było to żadne lekarstwo, ale kilka ziaren jakiejś rośliny.

Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk, dyrektorka Miejskiego Szpitala Zespolonego przyznaje, że nigdy wcześniej nie spotkali się z podobnym naciągaczem. To jednak sygnał, by zwracać większą uwagę na osoby kręcące się po szpitalu. Również policja przyznaje, że dotychczas nie zgłosiła się do nich żadna poszkodowana w ten sposób osoba.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.