PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyn: Fuzja szpitala klinicznego i miejskiego realna?

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    30 czerwca 2017 - 14:16
Olsztyn: Fuzja szpitala klinicznego i miejskiego realna?
Pomysł fuzji nie podoba się dyrekcji Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie (fot.szpital.olsztyn.pl)

Władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, organu założycielskiego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, zaproponowały połączenie placówki z Miejskim Szpitalem Zespolonym w Olsztynie. Fuzja ma swoich zwolenników i przeciwników, ale zdecydowanie więcej emocji budzi sposób komunikacji o tych planach.
O planach połączenia placówek prof. Wojciech Maksymowicz, prorektor UWM ds. zadań uczelni medycznej, poinformował podczas zwołanej w czwartek (29 czerwca) konferencji prasowej.

- Zwróciłem się z prośbą o umożliwienie krótkiej prezentacji tego stanowiska na posiedzeniu rady miasta, ale z przyczyn organizacyjnych nie udało się, dlatego za pomocą mediów pragnę przekazać radnym i mieszkańcom Olsztyna tę dobrą wiadomość - zaczął konferencję prorektor.

Taka forma poirytowała dyrektora i ordynatorów oddziałów szpitala miejskiego oraz radnych. Rozmówcy "Gazety Wyborczej" twierdzą, że prorektor zdecydował się ujawnić pomysł połączenia szpitali, zanim cokolwiek ustalił z władzami miasta, by zyskać przewagę na przeciwnikami fuzji, a przy okazji znaleźć nowych sojuszników dla tego pomysłu.

Prof. Maksymowicz odpowiada, że rozmowy w sprawie połączenia trwają od pięciu lat. Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk, dyrektor szpitala miejskiego, optuje za współpracą, ale nie za fuzją. Zaznacza, że o ewentualnym połączeniu i tak decyduje uchwała rady miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.