PARTNER PORTALU
  • BGK

Onkologiczny szpital nie przyjmuje pacjentów

  • PAP    3 października 2012 - 21:57
Onkologiczny szpital nie przyjmuje pacjentów

Ze względu na brak pieniędzy na radioterapię szpital w Ludwikowie koło Poznania nie przyjmuje nowych pacjentów onkologicznych. Nie dotyczy to pacjentów w stanie zagrożenia życia - poinformował dyrektor szpitala prof. Aleksander Barinow-Wojewódzki.
"O jedną piąta przekroczyliśmy kontrakt z NFZ. Teraz ograniczamy leczenie tylko do poziomu kontraktu i dlatego leczymy tylko pacjentów z zagrożeniem życia i tych, którzy kontynuują leczenie" - powiedział prof. Barinow-Wojewódzki, dyrektor Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii, do którego należy szpital w Ludwikowie.

Według dyrektora centrum, jeśli nie znajdą się pieniądze na leczenie, to w listopadzie szpital będzie musiał przestać działać.

Szpital zawiadomił o ograniczeniach wielkopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, który bada sprawę.

"Zdajemy sobie sprawę z kłopotów szpitali onkologicznych, ale w tym wypadku chcemy wyjaśnień, jak te ograniczenia wpływają na pacjentów, czy odsyłani są pacjenci wcześniej umówieni na leczenie, czy po prostu szpital ogranicza nowe przyjęcia" - powiedziała PAP rzecznik wielkopolskiego NFZ Marta Banaszak.

Według Banaszak obecnie wielkopolski oddział NFZ nie ma żadnych dodatkowych środków na uzupełnienie kontraktu szpitalom onkologicznym. "Każdy dyrektor powinien tak prowadzić placówkę, aby środków z kontraktu wystarczyło na cały rok" - dodała.

Szpital w Ludwikowie to nie jedyna placówka, która ograniczyła przyjęcia pacjentów. W środę o ograniczeniu planowych przyjęć z powodu braku pieniędzy poinformowało stołeczne Centrum Zdrowia Dziecka. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.