PARTNER PORTALU
 • BGK

Opieka zdrowotna będzie taka jak na Zachodzie

 • PAP    16 września 2011 - 12:58
Opieka zdrowotna będzie taka jak na Zachodzie

Centrum Medycyny Inwazyjnej pokazuje, że standardy opieki zdrowotnej będą przypominały to co najlepsze w Europie Zachodniej – powiedział Donald Tusk w Gdańsku na uroczystości zakończenia budowy placówki.
Według premiera w kraju realizowanych jest – zarówno przez rząd, jak i samorządy – ponad 50 podobnych nowoczesnych inwestycji w ochronie zdrowia.

„To jeszcze ciągle są punkty; to jeszcze nie jest cała taka inteligentna sieć. Jeszcze parę lat zabierze nam i będzie to – jestem przekonany nasz zbiorowy wysiłek – żeby wszędzie w Polsce pacjenci, czy to są dzieci czy ludzie starsi, trafiali do takich miejsc, gdzie oprócz serdecznej opieki i kompetencji lekarzy będzie można liczyć także na najnowocześniejsze metody technologii i komfort” – powiedział szef rządu.

Czytaj też: Szpital naszpikowany informatyką

„Dziś już możemy odważnie powiedzieć: zaczęło się. To naprawdę zaczyna wyglądać coraz lepiej w wielu miejscach w Polsce” – podkreślił Tusk.

Centrum Medycyny Inwazyjnej należącego do Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajduje się w sześciokondygnacyjnym budynku. Jednocześnie będzie mogło przyjąć 311 pacjentów, w salach jedno– lub dwuosobowych.

Do nowego obiektu zostanie przeniesionych m.in. kilkanaście klinik chirurgicznych oraz zespół przychodni przyszpitalnych, Bank Krwi i Centrum Urazowe. W szpitalu powstał blok operacyjny z 15 salami.

Centrum Medycyny Inwazyjnej to pierwszy nowy szpital publiczny w Trójmieście od 20 lat. Budowa trwała ponad trzy lata, wraz z wyposażeniem pochłonęła prawie 400 mln zł, pieniądze pochodziły z budżetu państwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • BALAN, 2011-09-19 10:21:52

  ZAWSZE POWINNA BYĆ na wysokim poziomie,czyż nie?
 • saxofonista, 2011-09-19 09:58:13

  a i owszem, może będzie tylko kiedy???????????
 • autoidea, 2011-09-19 08:56:02

  Rozumiem, ze mowimy o zachodzie Ukrainy ?