PARTNER PORTALU
  • BGK

Opole: Szpital kliniczny ma nowy sprzęt

  • PAP/AT    21 września 2017 - 07:44
Opole: Szpital kliniczny  ma nowy sprzęt
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu (fot.facebook.com/SzpitalKlinicznywOpolu)

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu uruchomił nowoczesną sterylizatornię i system wspomagający neurochirurgię. Łączny koszt inwestycji to 7,5 mln złotych.
Za 3,7 mln złotych wybudowano centralną sterylizatornię z komputerowym systemem obiegu narzędzi. W jej skład wchodzą m.in. sterylizatory parowe, myjki do narzędzi i sprzętu oraz niskotemperaturowy sterylizator plazmowy, dzięki któremu wyeliminowano z użycia trujący tlenek etylenu.

Kolejne 3,8 mln złotych wydano na system śródoperacyjny wspomagania chirurgii obrazem, który trafił na oddział neurochirurgii. "To doskonały sprzęt, na który składa się zestaw nawigacji do operacji neurochirurgicznych, aparat USG oraz trójwymiarowy rentgen. Dzięki niemu zwiększa się komfort pracy lekarzy oraz szansa na skuteczne leczenie pacjentów. Mamy doskonałych lekarzy. Dzięki tym inwestycjom wchodzimy w XXI wiek także pod kątem wyposażenia" - uważa dyrektor szpitala Dariusz Madera.

Środki na przeprowadzone w USK inwestycje pochodzą z kredytów, dotacji samorządu województwa (2 mln dofinansowania) oraz wsparcia ze strony miasta Opole, które pozwoliły na zaoszczędzenie 350 tys. złotych podatku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.