PARTNER PORTALU
  • BGK

Opole: Szpital Wojewódzki wznawia planowe zabiegi na chirurgii

  • aw/PAP    10 stycznia 2018 - 15:11

Od czwartku Szpital Wojewódzki w Opolu wznowi przyjmowanie pacjentów planowych na oddziale chirurgii ogólnej - poinformowała prezes SW Renata Ruman-Dzido.
Przyjęcia pacjentów planowych wstrzymano we wtorek (9 stycznia) po tym, jak pracujący na oddziale lekarze nie zgodzili się na propozycje płacowe proponowane im przez dyrekcję szpitala. Jak powiedziała PAP prezes Ruman-Dzido, zaoferowała lekarzom 5 tysięcy pensji podstawowej i dodatkowo wyższe stawki za dyżury oraz premię za podpisanie klauzuli opt-out. Ponieważ lekarze nie przyjęli tej propozycji, a szpital ma pełną obsadę zapewnioną do połowy miesiąca, podjęto decyzję o nieprzyjmowaniu pacjentów planowych.

W środę, po spotkaniu zarządu szpitala z wicewojewodą Violettą Porowską, dyrekcja szpitala podjęła decyzję o wznowieniu przyjęć pacjentów planowych na oddział. Wymaga to zmiany organizacji pracy oddziału. Na oddziale będzie dyżurował jeden, a nie jak do tej pory, dwóch lekarzy. Z tego powodu pacjenci wymagający opieki chirurgicznej w trybie ostrym, którzy do tej pory mogli liczyć na przyjęcia w Szpitalu Wojewódzkim, będą kierowani do innych szpitali na terenie Opola. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.