PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolscy ratownicy medyczni chcą zarabiać tyle, co pielęgniarki

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    13 września 2016 - 06:21
Opolscy ratownicy medyczni chcą zarabiać tyle, co pielęgniarki
Ratownicy choć pracują tak samo jak pielęgniarki dostają inne pensje (fot.sxc.hu)

W Opolskim Centrum Ratownictwa Medycznego są 34 etaty pielęgniarskie oraz 75 etatów ratowników medycznych. Część pielęgniarek i niektórzy ratownicy pracują w dyspozytorni pogotowia. Wykonują te same obowiązki, zarabiają jednak inaczej.
Pielęgniarki otrzymają lada chwila kolejne 400 zł brutto z wynegocjowanej kwoty zagwarantowanych przez rząd podwyżek (ich wynagrodzenie w ciągu dwóch lat wzrośnie o 1,6 tys. zł brutto). Tymczasem pensje ratowników stoją w miejscu - informuje "Gazeta Wyborcza".

Jak wyjaśnia dyrektor OCRM, pieniądze na podwyżki dla pielęgniarek pochodzą z osobnej puli, natomiast środki na podwyżki dla ratowników musiałby zostać wygospodarowane z budżetu jednostki. Nie jest to możliwe, ponieważ budżet od siedmiu lat pozostaje na tym samym poziomie.

Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego podlega Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Opolskiego. Violetta Ruszczewska, rzecznik marszałka wskazuje, że na razie do urzędu nie trafiły żadne sygnały dotyczące dysproporcji w zarobkach dyspozytorów. Jeśli tak się stanie, urząd zapozna się z problemem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.