PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie Centrum Rehabilitacji ma nowy blok operacyjny

  • PAP    7 października 2014 - 07:20
Opolskie Centrum Rehabilitacji ma nowy blok operacyjny

W Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie otwarty został nowy blok operacyjny. Inwestycja ma poprawić jakość wykonywanych w placówce usług medycznych, bezpieczeństwo pacjentów, a docelowo pomóc rozładować kolejki oczekujących na zabiegi.
Przedsięwzięcie, w ramach którego powstał nowy blok operacyjny, obejmowało m.in. przebudowę części istniejącego już pawilonu z przystosowaniem do nowej funkcji, tj. zaplecza bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni; rozbudowę pawilonu m.in. o blok operacyjny z zapleczem technicznym, salą wybudzeń i centralną sterylizatornią.

Całkowita wartość projektu to ponad 14 mln zł, z czego ponad 11,7 mln zł stanowiły pieniądze unijne.

Ordynator oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej, zastępca dyrektora korfantowskiej placówki ds. medycznych dr Marek Czerner wyjaśnił, że na nowo otwartym bloku są dwie sale operacyjne o pełnych parametrach oraz mniejsza, dla pacjentów, którzy wymagają drobnych zabiegów w trybie ambulatoryjnym i pacjentów septycznych.

Dodał, że otwierana inwestycja ma m.in. podnieść komfort pracy lekarzy.

- Dla ortopedii bardzo istotna jest przestrzeń. Sala operacyjna musi być duża. Musimy mieć miejsce dla dodatkowych urządzeń, takich jak np. artroskop czy tzw. podgląd rentgenowski ramieniem C. Nasze nowe sale taki komfort przestrzeni zapewniają - wyjaśnił Czerner.

Blok operacyjny zostanie wyposażony - jak zapewnił marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła - już w najbliższym czasie, w ramach kwoty 14 mln zł obejmującej całość inwestycji. Zdaniem Czernera pierwsze operacje w nowym bloku mogą się odbyć na początku stycznia 2015 r.

W Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie działają cztery oddziały: chirurgii urazowo-ortopedycznej, rehabilitacji narządu ruchu, rehabilitacji ogólnoustrojowej i rehabilitacji dziennej.

Placówka świadczy usługi w zakresie chirurgii ortopedycznej, rehabilitacji narządu ruchu, rehabilitacji neurologicznej oraz opieki ambulatoryjnej obejmującej poradnie ortopedyczną dla dorosłych i dzieci, neurologiczną i rehabilitacyjną z gabinetami usprawniania leczniczego.

W Centrum zatrudnionych jest 205 osób. Rocznie placówka przyjmuje 4,5 tys. pacjentów - głównie z woj. opolskiego, ale też z Dolnego Śląska oraz obrzeży woj. łódzkiego i wielkopolskiego. Jak zaznaczył Czerner, w Korfantowie rocznie wykonywanych jest ok. 400 endoprotez stawów kolanowych i tyle samo biodrowych. Placówka prowadzi też szkolenia dla lekarzy z całej Polski.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.