PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie: Dlaczego stop narkotykom?

  • BEZ    7 stycznia 2010 - 10:39

Opolskie jest ósmym województwem, w którym będzie realizowany program „Dlaczego stop narkotykom?”. To inicjatywa lubuska, realizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, skierowana do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ich rodziców.
To film, a także scenariusze lekcji wychowawczych – za pakiet 500 kompletów, które będą rozprowadzane w szkołach w regionie zapłacił samorząd województwa.

– Uważamy, że problemowi narkomanii należy przeciwdziałać poprzez różnorodne działania. Dlatego też  samorząd wsparł tę inicjatywę, która wyszła ze środowisk organizacji pozarządowych – powiedział marszałek Józef Sebesta podczas spotkania zapowiadającego realizację programu w regionie.

- Najtrudniej dotrzeć do serc młodych ludzi – mówiła współautorka programu Małgorzata Ajszpur. – Chcemy to zrobić, przekazując świadectwo ich rówieśników, uzależnionych od narkotyków, wypowiadających się w filmie.

Jak mówił obecny na spotkaniu zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu Tadeusz Kulesza, program jest uzupełnieniem wielu inicjatyw profilaktycznych, jakie od lat realizują m.in. opolska policja, samorząd województwa, wojewoda i Opolskie Kuratorium Oświaty. Przedstawiciele władz regionu życzyli powodzenia autorom programu w jego realizacji w opolskich szkołach. Zwracali uwagę na to, że jego powodzenie w dużej mierze będzie zależało od tego, jak zostanie on przyjęty przez młodzież. Autorzy zapewniali, że dotychczasowe doświadczenia wskazują na dobre przyjęcie filmu przez młodych ludzi. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.