PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie. Dwa szpitale bez oddziałów internistycznych - do lutego

  • PAP/rs    23 stycznia 2018 - 16:29
Opolskie. Dwa szpitale bez oddziałów internistycznych - do lutego
NFZ przedłużył szpitalom w Kluczborku i Oleśnie zgodę na zawieszenie działania oddziałów chorób wewnętrznych.

Do lutego przedłużył NFZ szpitalom w Kluczborku i Oleśnie zgodę na zawieszenie działania oddziałów chorób wewnętrznych - poinformowała we wtorek Barbara Pawlos, rzeczniczka opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Przerwa w pracy oddziałów wynika z braku lekarzy.
Początkowo oba szpitale w sąsiadujących ze sobą powiatach oleskim i kluczborskim miały zgodę NFZ na ograniczenie działalności do 19 stycznia.

Jak poinformowała PAP Pawlos, do NFZ w Opolu zwrócił się Urząd Wojewódzki o opinię w sprawie ustalenia nowego terminu wznowienia działalności oddziału szpitala w Oleśnie. "Szpital jest w trakcie pozyskiwania lekarzy, którzy będą mogli stworzyć pełną obsadę do nieprzerwanej pracy oddziału" - wyjaśniła rzeczniczka.

W podobnej sytuacji znalazł się szpital w Kluczborku, dla którego NFZ wskazał datę 3 lutego jako ostateczny termin wznowienia działalności szpitalnej interny. Rzeczniczka nie odpowiedziała na pytanie, jakie kroki mogą zostać podjęte w sytuacji, gdy wyznaczone szpitalom terminy zostaną przekroczone. Pawlos zapewniła, że według jej informacji problem zatrudnienia lekarzy internistów zostanie rozwiązany w wyznaczonym przez NFZ terminie, a mieszkańcy tych powiatów mogą się czuć bezpiecznie, ponieważ w całym województwie jest jeszcze 17 oddziałów wewnętrznych, które zapewniają pełny dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej wszystkim pacjentom, bez względu na miejsce zamieszkania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.