PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie. W Kup powstanie jedyny w regionie oddział rehabilitacji dzieci

  • pt/pap    25 marca 2018 - 16:26
Opolskie. W Kup powstanie jedyny w regionie oddział rehabilitacji dzieci
(fot. pixabay)

W drugiej połowie roku w Kup powstanie jedyny w województwie całodobowy oddział rehabilitacji dla dzieci. Jak powiedział PAP wicemarszałek województwa Roman Kolek, koszt budowy to półtora miliona złotych.
Decyzja o powstaniu w Kup całodobowego oddziału szpitalnego była spowodowana koniecznością zamknięcia placówki w Suchym Borze, który nie spełniał warunków bezpieczeństwa. Nowy oddział powstanie na bazie działającego już w szpitalu w Kup oddziału dziennej opieki dla dzieci, z której korzysta około 30 pacjentów.

"Planujemy wybudowanie odpowiedniej bazy hotelowej z 25 łóżkami. Będzie to jedyny tego typu oddział w regionie. Dodatkową wartością tej właśnie lokalizacji jest sąsiedztwo szpitala, którego kadra ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu różnego rodzaju chorób dziecięcych" - wyjaśnił wicemarszałek Kolek.

Pieniądze na budowę nowego oddziału będą pochodzić ze sprzedaży ośrodka w Suchym Borze i byłego sanatorium w Jarnołtówku. Jeżeli kwota ze sprzedaży okaże się niewystarczająca, zarząd województwa zadeklarował, że dopłaci brakującą kwotę ze środków samorządu. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.