PARTNER PORTALU
 • BGK

Opolskie: W liceum będą się uczyć zawodu pielęgniarki?

 • Rynek Zdrowia    23 marca 2016 - 17:50
Opolskie: W liceum będą się uczyć zawodu pielęgniarki?
Samorządowcy przekonują, że brak pielęgniarek staje się coraz bardziej dotkliwy (fot.rynekzdrowia.pl/archiwum)

• W województwie opolskim brakuje pielęgniarek.
• Władze chcą by kształceniem kadry medycznej zajęłą się szkoła ponadgimnazjalna.
Władze powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego chcą, aby jedna z miejscowych szkół ponadgimnazjalnych zajęła się kształceniem pielęgniarek. W całym województwie opolskim pracuje ich ok. 8 tys.

Szczegóły jeszcze nie są znane, zapewne miałoby to być któreś z liceów - informuje Nowa Trybuna Opolska.

Czytaj też: Czarne chmury nad szpitalami. Potrzeba tysięcy pielęgniarek

Samorządowcy przekonują, że brak pielęgniarek staje się coraz bardziej dotkliwy, tym bardziej, że prywatne podmioty medyczne zamierzają inwestować w regionie w domy opieki nad seniorami.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • zez, 2016-03-31 10:50:16

  Do hs: To nie o to chodzi, trzeba ignorantom uświadamiać z czym mamy do czynienia w naszej pracy i na co w XXI w chcą narażać 15-16 latków. Pracuję dłużej od Ciebie i nigdy nie zapomnę pierwszych praktyk w II klasie, nie miałam 15-tu lat i dostałam pacjentkę z anusem, koleżance na sali obok zmarła p...acjentka, zmarła nasza koleżanka (uczennica), która zaraziła się WZW. Nie da się przez 3 lata zrobić dyplomu pielęgniarki po ćwiczeniach na sali demonstracyjnej i fantomach bez kontaktu z pacjentem + przedmioty ogólne i matura. Pozdrawiam.  rozwiń
 • zaskoczona ignorancją , 2016-03-31 10:07:37

  Do hs: Nigdzie nie napisałam ze pielęgniarki po LM sa gorsze. Chodziło o samą strukturę kształcenia w zawodzie pięlęgniarki. Skoro wygasili licea medyczne i zrobili studia to powinni wiąć za to odpowiedzialnośc a nie łatać braki personelu ngłym otwieraniem LM. Najpierw niech zrobią porądek w prawie ...i przepisach. Obecnie kształecenie pielęgniarek reguluje równiez Dyrektywa UE wiec niech oni się zastanowią co robią. jak podniosą płace pielegniarek może znajdzie się wiecej chętnych do zawodu choć szczerze watpię aby młodziez się garneła do liceum gdzie trzeba się tak ciężko napracowac.  rozwiń
 • hs, 2016-03-30 18:16:36

  Do zaskoczona ignorancją : Moj staż pracy 35 lat w zawodzie jako pielęgniarka, skończyłam LM i nie uważam się za gorszą od tej co skończyła licencjat( 3 lata nauki ?)