PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie: Województwo dopłaci do bazy pogotowia lotniczego

  • aw/PAP    15 stycznia 2018 - 13:14
Opolskie: Województwo dopłaci do bazy pogotowia lotniczego
W pierwszym roku działalności, tj. od 30 listopada 2016 do końca listopada 2017 opolski zespół ratownictwa lotniczego wykonał blisko czterysta lotów (fot.ilustracyjne:lubuskie.pl)

W Opolu podpisano aneks do umowy o utworzeniu w Polskiej Nowej Wsi bazy dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zgodnie z umową, samorząd województwa zobowiązał się do wyłożenia na ten cel dodatkowej kwoty 1,3 mln złotych.
Początkowo samorząd województwa opolskiego zobowiązał się, że przekaże na budowę nowoczesnej bazy śmigłowcowej LPR w Polskiej Nowej Wsi 6,5 mln złotych. Zgodnie z podpisanym w poniedziałek (15 stycznia) aneksem, dotacja zostanie zwiększona o dodatkowe 1,3 mln złotych.

"Pierwsza umowa z dyrekcją Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie została podpisana na początku ubiegłego roku. Ze względu na wynik przetargu ogłoszonego przez LPR okazało się, że dotacja musi być wyższa" - powiedziała rzecznik marszałka województwa opolskiego Violetta Ruszczewska.

Najkorzystniejszą ofertę budowy bazy w Polskiej Nowej Wsi złożyła firma Techbud z Opola, która zaoferowała budowę bazy za kwotę 7.3 mln zł, co zdaniem LPR było najlepszą propozycją i akceptowalną w porównaniu z kosztami budowy podobnych obiektów na terenie kraju. Dodatkowo wykonawca zakłada skrócenie czasu budowy do 8 miesięcy.

W pierwszym roku działalności, tj. od 30 listopada 2016 do końca listopada 2017 opolski zespół ratownictwa lotniczego wykonał blisko czterysta lotów, z czego ponad dwieście do wypadków. Pozostałe loty to w większości wyloty do chorych (192). Tylko w 15 przypadkach śmigłowiec był używany w charakterze transportu międzyszpitalnego. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.