PARTNER PORTALU
  • BGK

Opóźnione wejście w życie części przepisów dotyczących SOR-ów

  • bad    12 grudnia 2013 - 18:09
Opóźnione wejście w życie części przepisów dotyczących SOR-ów

Ministerstwo Zdrowia zmieniło rozporządzenie w sprawie szpitalnego oddziału ratunkowego.
Ministerstwo o trzy lata opóźniło wejście w życie niektórych zapisów rozporządzenia. Chodzi o § 3 ust. 7-10, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2017 roku,a nie jak wcześniej zakładano 1 stycznia 2014 roku.

Mowa o zapisach:

7. Oddział posiada całodobowe lotnisko, zlokalizowane w takiej odległości, aby było możliwe przyjęcie osób, które znajdują się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, bez pośrednictwa specjalistycznych środków transportu sanitarnego.

8. W przypadku braku możliwości spełnienia wymagań, o których mowa w ust. 7, oddział posiada całodobowe lądowisko, zlokalizowane w takiej odległości, aby było możliwe przyjęcie osób, które znajdują się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, bez pośrednictwa specjalistycznych środków transportu sanitarnego.

9. Lądowisko, o którym mowa w ust. 8, spełnia wymagania określone w ustawie Prawo lotnicze oraz w załączniku do rozporządzenia.

10. W przypadku braku możliwości technicznych spełnienia wymagań określonych w ust. 7 lub 8 dopuszcza się odległość oddziału od lotniska lub lądowiska większą niż określona w ust. 7 lub 8, pod warunkiem że oddział zabezpieczy specjalistyczny środek transportu sanitarnego, a czas trwania transportu osób, które znajdują się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, specjalistycznym środkiem transportu sanitarnego do oddziału nie przekroczy 5 minut, licząc od momentu przekazania pacjenta przez lotniczy zespół ratownictwa medycznego do specjalistycznego środka transportu sanitarnego.

Szczegóły w multimediach: Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.