Ordynator szpitala zatrzymany przez policję

Dziewięć osób, w tym ordynatora Szpitala Powiatowego w Jędrzejowie, zatrzymali funkcjonariusze świętokrzyskiej policji w związku z wręczaniem i przyjmowaniem korzyści majątkowych.
Ordynator szpitala zatrzymany przez policję

W środę w tej sprawie zostanie przesłuchany ordynator. Jak poinformował rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach podkom. Grzegorz Dudek, do zatrzymań doszło we wtorek po południu. Osiem osób w trakcie przesłuchania usłyszało zarzuty wręczania korzyści majątkowych.

„Po przesłuchaniu pacjenci, podejrzani o wręczanie korzyści majątkowych, zostali zwolnieni do domów. Są mieszkańcami powiatu jędrzejowskiego. Ordynator jednego z oddziałów Szpitala Powiatowego w Jędrzejowie przebywa w policyjnym areszcie i w środę ma być przesłuchany przez prokuraturę" - powiedział Dudek.

Jędrzejowska prokuratura poinformowała w środę, że sprawa może dotyczyć nawet 27 osób. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, prokurator Sławomir Mielniczuk powiedział, że sprawa ma charakter rozwojowy.

„Nie wiadomo jeszcze na tym etapie śledztwa jakie środki będą zastosowane wobec ordynatora. Dotychczasowe zeznania wskazują, że pacjenci wręczali mu drobne kwoty. Większość z nich to emeryci i renciści o bardzo niskich dochodach" - powiedział Mielniczuk.

Dyrektor jędrzejowskiego szpitala Jarosław Wójcicki zapewnił, że szpital pracuje normalnie i pacjenci mają zapewnioną odpowiednią opiekę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Durni lekarze,zamiast domagać się solidarnie GODNEGO WYNAGRODZENIA za pracę,próbują robić biznesy na pacjentach.Bardzo dobrze ,że są ścigani !Może przynajmniej inni się czegoś nauczą.

uczony, 2012-11-08 22:34:52 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE