PARTNER PORTALU
  • BGK

Orlen doposaży szpital wojewódzki w Płocku

  • PAP/PSZ    24 listopada 2017 - 17:11
Orlen doposaży szpital wojewódzki w Płocku
Nowy sprzęt zyska m.in. blok operacyjny szpitala. (fot. Shutterstock.com)

Ponad 1,4 mln zł na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, w tym diagnostycznego, przekazał PKN Orlen, za pośrednictwem swej Fundacji "Orlen - Dar Serca” Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu (WSzZ) w Płocku. Nowy sprzęt trafi m.in. na blok operacyjny.
• Nowy sprzęt trafi na blok operacyjny oraz na oddział anestezjologii i intensywnej terapii.

• Orlen już wielokrotnie wspierał miejscowe placówki medyczne.

• Szpital funkcjonuje od 1973 roku.

Dzięki wsparciu płocki WSzZ kupi m.in. siedem nowoczesnych respiratorów, wielofunkcyjny aparat USG, przyłóżkowy aparat RTG, dwa urządzenia do ciągłego leczenia nerkozastępczego oraz aparat do pomiaru parametrów krytycznych u pacjenta, aparat do znieczulenia, wiertarkę neurochirurgiczną i ortopedyczną, a także bronchofiberoskop służący do diagnostyki płuc, tchawicy i oskrzeli.

Jak poinformował 24 listopada PKN Orlen, nowy sprzęt trafi na blok operacyjny oraz na oddział anestezjologii i intensywnej terapii płockiego WSzZ, który istnieje od początku funkcjonowania tej placówki, czyli od 1973 r. i dysponuje obecnie 18 łóżkami. To jedyny taki oddział w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od Płocka.

"Zakup ten zdecydowanie poprawi dostępność do świadczeń medycznych dla pacjentów znajdujących się w stanie krytycznego zagrożenia życia wskutek wszelkiego rodzaju wypadków, oparzeń czy chorób układu krążenia" - podkreślił dyrektor WSzZ w Płocku Stanisław Kwiatkowski, cytowany w komunikacie PKN Orlen.

"Działania na rzecz poprawy jakości i dostępu do służby zdrowia w wymiarze lokalnym, adresowane do mieszkańców Płocka i okolic, znajdują się wśród priorytetowych zadań, prowadzonych przez Orlen wspólnie z Fundacją +Orlen - Dar Serca+" - powiedziała Wioletta Kulpa, delegat prezesa płockiego koncernu ds. społeczności lokalnych.

Jak przypomniała, w poprzednich latach PKN Orlen wielokrotnie wspierał miejscowe placówki medyczne, przekazując środki finansowe na zakup specjalistycznej aparatury, która trafiała zarówno do WSzZ, jak i do Szpitala św. Trójcy w Płocku, a wartość darowizn przekazanych tam w ostatnim czasie wyniosła około 8,5 mln zł.

Wśród zrealizowanych projektów, jak "Ratowanie życia w sytuacjach kryzysowych" i "Ratowanie życia w ciężkich oparzeniach", PKN Orlen wymienił m.in. wsparcie finansowe do zakupu dla płockiego WSzZ m.in. sprzętu umożliwiającego leczenie ofiar wypadków i katastrof, w tym np. tomografu komputerowego, defibrylatorów, urządzenia służącego do wykonywania rezonansu magnetycznego, aparatury monitorującej oraz urządzeń do przeszczepów skóry.

Od 1998 r. WSzZ im. Marcina Kacprzaka w Płocku funkcjonuje jako samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej, którego organem założycielskim jest samorząd woj. mazowieckiego.

Główny zakład produkcyjny PKN Orlen znajduje się właśnie w Płocku. To największy kompleks rafineryjno-petrochemiczny w Polsce i jeden z największych w Europie. Pracuje tam, a także w spółkach zależnych płockiego koncernu, około 4,5 osób, w tym mieszkańców Płocka i okolicznych miejscowości.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.