PARTNER PORTALU
  • BGK

Ośrodki przyjazne niepełnosprawnym

  • JL    30 kwietnia 2010 - 08:38
Ośrodki przyjazne niepełnosprawnym

Dzięki pieniądzom unijnym zostaną zmodernizowane i dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych ośrodki zdrowia w Jednorożcu i w Żelaznej Rządowej.
Zarząd województwa mazowieckiego przeznaczył na ten cel prawie 1,2 mln zł dotacji Z Unii. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 1,8 mln zł.

Remont budynku w Jednorożcu obejmie m.in. termoizolację budynku, wymianę stolarki okiennej, wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych, remont schodów wejściowych oraz wykonanie daszka nad wejściem do budynku, a także przebudowę kominów.

W środku budynku wymieniona zostanie posadzka, balustrady schodowe, stolarka drzwiowa, wykładziny oraz instalacja wodno-kanalizacyjna i elektryczna. Pomalowane będą również ściany, a na zewnątrz budynku zmodernizowane drogi wewnętrzne oraz zatoka parkingowa.

Budynek ośrodka zdrowia w Żelaznej Rządowej wymaga przede wszystkim remontu wnętrza. Wymienione zostaną posadzki i tynki. Prace obejmą także remont sanitariatów z wydzieleniem łazienki dla niepełnosprawnych i personelu oraz wymianę instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej.

Zmodernizowane zostaną także gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, punkt rejestracji, szatnia oraz pomieszczenia socjalne. Jeden z gabinetów przystosowany zostanie do wykonywania badań ginekologicznych. Na zewnątrz budynku wykonany zostanie podjazd dla osób niepełnosprawnych, a także zmodernizowane zostaną drogi dojazdowe do budynku i zatoka parkingowa.

Projekt obejmuje również zakup specjalistycznego sprzętu dla obu ośrodków, m.in. elektrokardiografu stacjonarnego i przenośnego, ultrasonografu, lampy bioptronowej, lasera, urządzenia do krioterapii na tlenek azotu, foteli masujących oraz łóżka do masażu. Kupione zostaną także waga dla niemowląt, waga dla dorosłych, waga przenośna, przewijak dla niemowląt, szafy kartotekowe, szafy przeszklone oraz stoliki narzędziowe.
Wyposażone będą też trzy gabinety stomatologiczne, m.in. w unity z fotelem i lampą polimeryzacyjną, autoklawy, wstrząsarki do amalgamatu, zgrzewarki, destylatory do wody i aparat rentgenowski.

Marszałek Mazowsza Adam Struzik uważa, że to ważne projekty i wszyscy mieszkańcy regionu zasługują na to, aby leczyć się w warunkach na miarę XXI w.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.