PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostrów Wielkopolski: Bezpłatne szczepienia dla seniorów przeciwko grypie

  • PAP/JS    23 sierpnia 2017 - 16:51
Ostrów Wielkopolski: Bezpłatne szczepienia dla seniorów przeciwko grypie
W 2016 roku 888 ostrowskich seniorów mogło bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie, dzięki miejskiemu programowi profilaktycznemu (fot. pixabay.com)

Władze Ostrowa Wlkp. podpisały porozumienie na kontynuowanie bezpłatnych szczepień ochronnych dla mieszkańców w wieku 60+. Od czwartku mogą oni szczepić się przeciwko grypie.
Po raz pierwszy program uruchomiono w 2016 roku. "Ze względu na ogromne zainteresowanie program będzie w tym roku kontynuowany" - powiedziała prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

W 2016 roku 888 ostrowskich seniorów mogło bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie, dzięki miejskiemu programowi profilaktycznemu, na który w miejskim budżecie przeznaczono 40 tysięcy złotych.

"Powikłania pogrypowe u pacjentów w tej grupie wiekowej zdarzają się bardzo często. A ich leczenie jest nie tylko szkodliwe, ale też kosztowne" - powiedziała prezydent miasta.

Dlatego w 2017 roku w budżecie na ten cel zaplanowano 53 tysiące złotych, co pozwoli na zaszczepienie 1127 mieszkańców miasta.

"Tak jak w roku ubiegłym, program szczepień ochronnych przeciwko grypie kierowany jest do mieszkańców Ostrowa w wieku 60+" - wyjaśniła Klimek.

Seniorzy mogą zgłaszać się do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ulicy Wolności 24 w Ostrowie już od czwartku.

"Zalecamy szczepienia przeciwko grypie szczególnie osobom starszym, bowiem osłabienie organizmu wirusem może doprowadzić do zaostrzenia choroby przewlekłej" - powiedział kierownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zespół Lekarza Rodzinnego "Rodzina" Jaromir Grześkowiak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Monika T., 2017-08-25 10:27:59

    Jaka jest nazwa i producent szczepionki?