PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostrów Wlkp. Otwarto najnowocześniejszy oddział w województwie

  • PAP/AH    7 listopada 2017 - 13:10
Ostrów Wlkp. Otwarto najnowocześniejszy oddział w województwie
Na ten moment jest to najnowocześniejszy oddział w Wielkopolsce. Fot. mat. pras.

Nowoczesny odział anestezjologii i intensywnej terapii otwarto w nowo wybudowanym skrzydle Szpitala im. Tytusa Chałubińskiego w Ostrowie Wlkp. Inwestycję w wysokości 15 mln zł sfinansowano ze środków powiatu ostrowskiego i szpitala.
• W ciągu 15 miesięcy wybudowano skrzydło szpitala i wyposażono jedno z pięter z przeznaczeniem na intensywną terapię dla dorosłych.

• W ciągu 7 lat w szpital zainwestowano ponad 44 mln zł, a do końca 2018 r. kwota zwiększy się do co najmniej 60 mln zł.

•Dzięki dofinansowaniu unijnemu w wysokości 6,5 mln zł przygotowany zostanie w nowym skrzydle oddział chirurgii dziecięcej.

Obecna na uroczystości wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg podkreśliła, że szpital w Ostrowie Wlkp. ma znaczenie regionalne.

- Tu nie ma przypadkowości. Wszystko jest zaplanowane, przemyślane i skutecznie realizowane. Ważna jest umiejętność współpracy powiatu, szpitala z administracją rządową, co owocuje napływem środków do placówki - powiedziała wicewojewoda.

W ciągu 15 miesięcy wybudowano skrzydło szpitala i wyposażono jedno z pięter z przeznaczeniem na intensywną terapię dla dorosłych. Dzięki temu liczba łóżek dla pacjentów, którzy trafiają tu w najcięższych stanach, zwiększy się z 7 do 12.

- Nikt przed nami nie odważył się i nie miał tyle determinacji, by podjąć się rozbudowy szpitala, z tego powodu budowę skrzydła nazywamy inwestycją 50-lecia szpitala. Dzięki tej rozbudowie pozyskaliśmy dodatkowe metry na prowadzenie usług medycznych - powiedział starosta ostrowski Paweł Rajski.

Starosta poinformował, że w ciągu 7 lat w szpital zainwestowano ponad 44 mln zł, a do końca 2018 r. - jak podkreślił - kwota zwiększy się do co najmniej 60 mln zł.

Dyrektor szpitala Dariusz Bierła dodał, że dzięki dofinansowaniu unijnemu w wysokości 6,5 mln zł przygotowany zostanie w nowym skrzydle oddział chirurgii dziecięcej.

Zdaniem dyrektora Bierły "na ten moment oddział intensywnej terapii jest najnowocześniejszym w Wielkopolsce, wyposażonym w najlepszy sprzęt". - Ale sprzęt to nie wszystko. Ważne, że pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra - powiedział.

Opiekę nad pacjentami sprawuje 9 lekarzy na pełnym etacie i kilkunastu w ramach dyżuru.

Inwestycja zostanie zakończona do końca 2018 roku. W nowym skrzydle o pow. 3,6 tys. metrów kwadratowych na czterech kondygnacjach powstaną jeszcze centralna sterylizacja, oddział chirurgii i traumatologii dziecięcej, Wielkopolskie Centrum Leczenia Oparzeń i oddział intensywnej terapii dla dzieci.

Nowy obiekt poświęcił kapelan szpitalny ks. Artur Kułton.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.