PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostrów Wlkp. Unijne środki na rozbudowę szpitala

  • PAP/rs    30 października 2017 - 13:16
Ostrów Wlkp. Unijne środki na rozbudowę szpitala
Fot. Fotolia

Do nowego skrzydła ostrowskiego szpitala zostaną przeniesione Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej, Oddział Intensywnej Terapii dla dzieci oraz Wielkopolskie Centrum Leczenia Oparzeń.
• Powiat Ostrowski otrzymał unijne dofinansowanie w wysokości 6,5 miliona złotych na adaptację nowego skrzydła szpitala o powierzchni 800 metrów kwadratowych.

• Koszt całej inwestycji to 8 milionów złotych. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowano w 2018 roku.

• Budżet powiatu ostrowskiego dokłada do inwestycji 1,5 mln złotych. Jak podkreślił starosta dzięki tej inwestycji personel i pacjenci będą mieć świetne warunki.

- Ta kwota 6,5 miliona cieszy szczególnie, bo środków unijnych na szpitale z Wielkopolski było niewiele, a konkurencja była bardzo duża. Ostrów znalazł się w gronie tych, którzy zakwalifikowali się na dofinansowanie - powiedział PAP starosta ostrowski Paweł Rajski.

Budżet powiatu ostrowskiego dokłada do inwestycji 1,5 mln złotych. Jak podkreślił starosta dzięki tej inwestycji personel i pacjenci będą mieć świetne warunki.

- Szpital dynamicznie się rozbudowuje w wielu kierunkach. Od kilku lat stawiamy duży nacisk na diagnostykę i leczenie dzieci - począwszy od tych najmniejszych, czyli noworodków, a skończywszy na nastolatkach, którzy będą leczeni między innymi też na tym nowym oddziale dziecięcym - powiedział dyrektor szpitala Dariusz Bierła.

Ordynator Witold Miaśkiewicz powiedział, że na nowym oddziale znajdą się sale o najwyższym standardzie, z zapleczem dostosowanym do wykonywanych zadań.

- Wpłynie to na zwiększenie przepustowości, możliwość wykonania większej liczby zabiegów i operacji, co za tym idzie przyjęcia większej liczby pacjentów - powiedział Miaśkiewicz.

Oddanie nowego skrzydła do użytku zaplanowano w 2018 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.