PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie dziecięcego OIOM w Poznaniu

  • BEZ    17 grudnia 2009 - 09:50

Dziś 17 grudnia o godz. 11.30 odbędzie się uroczystość otwarcia Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Krysiewicza w Poznaniu.
W otwarciu wezmą udział Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Jacek Profaska, Dyrektor Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, a także Krystyna Poślednia, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Przebudowa i modernizacja OIOM ma znacząco poprawić warunki leczenia i pobytu w szpitalu małych pacjentów. Oddział po remoncie posiada 5 stanowisk do intensywnej opieki medycznej, izolatkę oraz pokój noworodków. Na całym oddziale zainstalowana została klimatyzacja.

Wyremontowano także pomieszczenia socjalne i magazynowe. Oddział wyposażony został również w nowy sprzęt i aparaturę medyczną. Całkowity koszt inwestycji to 1.752.509 złotych. Z budżetu Województwa Wielkopolskiego na realizację projektu przeznaczono 700.000 złotych. Dzięki modernizacji, OIOM dostosowany został do obowiązujących przepisów i norm. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.