Otwarcie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim zatrzyma potencjał intelektualny?

- Musimy zatrzymać potencjał intelektualny, który odpływa z naszego regionu - mówiła marszałek Elżbieta Polak na spotkaniu ws. powołania kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Otwarcie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim zatrzyma potencjał intelektualny?
Jest duże zainteresowanie pracą na nowym kierunku lekarskim, ze strony specjalistycznej kadry (fot.lubuskie.pl)

Jak informuje Michał Iwanowski, rzecznik prasowy Zarządu Województwa Lubuskiego, ponad 40 osób, przedstawicieli środowiska lekarskiego, Uniwersytetu Zielonogórskiego i administracji, uczestniczyło w otwartym spotkaniu z marszałek Polak w sprawie powołania kierunku lekarskiego na UZ.

Spotkanie zostało zainicjowane przez środowisko lekarskie ze szpitala w Zielonej Górze, które czuło informacyjny niedosyt w temacie powołania kierunku lekarskiego. Uczestniczyli w nim nie tylko lekarze ze szpitala wojewódzkiego w Zielonej Górze, ale także z Lubuskiego Ośrodka Rehabilitacyjno-Ortopedycznego w Świebodzinie, szpitala powiatowego w Nowej Soli, szpitala w Sulechowie, spółki szpitalnej w Gorzowie Wlkp. i innych placówek medycznych oraz rektor UZ i pełnomocnicy ds. kierunki lekarskiego.

Marszałek Polak przypomniała, że w wieloletnim planie finansowym województwa zapisano fundusze na pierwsze trzy lata funkcjonowania kierunku lekarskiego, a ponadto duże pieniądze otrzymały lubuskie szpitale na przystosowanie swojej infrastruktury dla jego potrzeb.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Niemcy pewnie zacierają ręce. Tuż przy granicy nowe zasoby emigracji zarobkowej, która nie będzie miała do czego wracać, chyba, że już na emeryturę.

uważny, 2015-03-15 11:49:10 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE