PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim zatrzyma potencjał intelektualny?

  • Rynek Zdrowia    12 marca 2015 - 10:24
Otwarcie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim zatrzyma potencjał intelektualny?

Jest duże zainteresowanie pracą na nowym kierunku lekarskim, ze strony specjalistycznej kadry (fot.lubuskie.pl)

- Musimy zatrzymać potencjał intelektualny, który odpływa z naszego regionu - mówiła marszałek Elżbieta Polak na spotkaniu ws. powołania kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Jak informuje Michał Iwanowski, rzecznik prasowy Zarządu Województwa Lubuskiego, ponad 40 osób, przedstawicieli środowiska lekarskiego, Uniwersytetu Zielonogórskiego i administracji, uczestniczyło w otwartym spotkaniu z marszałek Polak w sprawie powołania kierunku lekarskiego na UZ.

Spotkanie zostało zainicjowane przez środowisko lekarskie ze szpitala w Zielonej Górze, które czuło informacyjny niedosyt w temacie powołania kierunku lekarskiego. Uczestniczyli w nim nie tylko lekarze ze szpitala wojewódzkiego w Zielonej Górze, ale także z Lubuskiego Ośrodka Rehabilitacyjno-Ortopedycznego w Świebodzinie, szpitala powiatowego w Nowej Soli, szpitala w Sulechowie, spółki szpitalnej w Gorzowie Wlkp. i innych placówek medycznych oraz rektor UZ i pełnomocnicy ds. kierunki lekarskiego.

Marszałek Polak przypomniała, że w wieloletnim planie finansowym województwa zapisano fundusze na pierwsze trzy lata funkcjonowania kierunku lekarskiego, a ponadto duże pieniądze otrzymały lubuskie szpitale na przystosowanie swojej infrastruktury dla jego potrzeb.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • uważny, 2015-03-15 11:49:10

    Niemcy pewnie zacierają ręce. Tuż przy granicy nowe zasoby emigracji zarobkowej, która nie będzie miała do czego wracać, chyba, że już na emeryturę.